3 najgorsze elementy balansowania pomiędzy rolą dobrej matki a karierą

Łączenie rozwojowej kariery z wychowaniem dziecka to prawdziwe wyzwanie dla każdej kobiety. Każdego dnia czekają na Ciebie niezapomniane momenty, ale też chwile zwątpienia i braku sił. Zobacz, czego możesz się spodziewać, jeśli planujesz podobny rozwój sytuacji.

iStock-637351768.jpg

Pozbawiona snu

Jakość snu, którą dostaje młoda mama to zazwyczaj dzika karta. Oczywiście zdarzają się również przespane noce, w których nikt nie ma koszmarów, nikomu nie chce się jeść, ani nikt nie wypadł z łóżka. Niestety wiele nocy to zmartwienia i planowanie listy rzeczy do zrobienia. Późne zasypianie i wczesne wstawianie, nie ułatwiają codzienności.

Mamy należą do pięciu największych grup pracowników, które najbardziej cierpią z powodu niedoboru snu. Niestety to prowadzi do otyłości, chorób serca, zaburzeń pamięci oraz drażliwości.

Co zrobić w takiej sytuacji? Uczyń sen priorytetem. Każdego dnia staraj się przesypiać tą samą liczbę godzin. Nawet jeśli jest ich naprawdę niewiele. Regularność snu wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie i pomoże osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Dzięki niej staniesz się bardziej twórcza, cierpliwa, energiczna i wydajna.

Nieustannie spóźniona

Wychowywanie dzieci oznacza, że to Ty jesteś w ich harmonogramie, a nie do końca one w Twoim. Tak więc wszystkie czynności związane z karierą, są dostosowane do tempa dzieci. A te nie zawsze chcą szybko wstać z łóżka lub ubrać się w to, co przygotowałaś. Każdy taki poranek wiąże się z ogromnym stresem, a jeśli nie możesz okiełznać nerwów, później cały dzień czujesz się zdruzgotana. Poczucie winy po burzliwym poranku utrzymuje się przez cały dzień, ponieważ dopiero po pracy możesz zobaczyć dzieci i pokazać im, że nie jesteś zła, a bardzo je kochasz.

Co zrobić w takiej sytuacji? Pamiętaj, że nie jesteś sama. Późne wracanie do domu, krzyki, uczucie napięcia oraz poczucie winy to norma dla pracującej mamy. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie próby bycia krok naprzód. Poproś dzieci o pomoc w przygotowaniu śniadania lub okiełzania bałaganu. Akceptuj sytuację, że nie jesteś w stanie robić wszystkiego sama!

Odarta z czasu dla siebie

Łączenie kariery z opieką nad dziećmi, oznacza bardzo napięty harmonogram. Całe dnie są wypełnione po brzegi. Wszystkie dodatkowe aktywności, związane z czasem dla Ciebie, schodzą na dalszy plan. To wszystko może doprowadzić do wysokiego poziomu stresu, który wydaje się łatwy do zdetronizowania kieliszkiem wina lub pizzą późnym wieczorem.

Co zrobić w takiej sytuacji? Wiele badań dotyczących kwestii zdrowia zapracowanych mam, już nie raz udowadniało, że czas poświęcony wyłącznie sobie, niesie ogromne korzyści w dobie zabiegania i braku regularnego snu. Postaraj się ustanowić pewne granice. Zaplanuj czas poświęcony na czytanie, spacery lub nawiązywanie kontaktu z przyjaciółmi. Matki realizujące swoje plany zawodowe bardzo często stają się niewolnikami. Mają poczucie, że wszystko jest ważniejsze od nich. Spróbuj  zaplanować coś tylko dla siebie na kolejne trzy dni. Zacznij od małych kroków. Zobaczysz, że wkrótce cała rodzina na tym skorzysta. Umiejętność dbania o siebie, to także fantastyczna lekcja dla Twoich dzieci.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 19.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Powiem wam, że ciężko jest to zbilansować i ogólnie człowiek może się serio wypalić jeżeli cały czas ma tylko obowiązki. W pracy obowiązki i w domu obowiązki. Dlatego też fajnie jest prowadzić biznes w domu. Ne każdy ma niestety taką opcję. Szkoda, bo życie wtedy jest zdecydowanie bardziej zbilansowane, człowiek czuje, że ma więcej czasu na wszystko a nie traci go na siedzeniu w pracy. Ja rozważam aby założyć swoją stronkę internetową i mieć wszystko z głowy. Może to być jakiś sklep online. Pytanie jaki asortyment, teraz taka duża konkurencja, że szok. Wszystko już jest. Może jakąś niszę znajdę. Sama nie wiem na ten moment, ale ogarnę temat na pewno.
Dodano: 2018-02-21 14:19:31 Zgłoś nadużycie
madline
jakbym czytała o sobie... chyba najwyższy czas trochę zwolnić.
Dodano: 2017-12-07 12:55:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×