Czego nie powinnaś robić, gdy sama wychowujesz syna?

Samotne wychowanie dziecka to bardzo trudne zadanie- nie wystarczy jedynie miłość i intuicja. Przedstawiamy błędy, które mogą sprawić, że Twój syn wyrośnie na nieszczęśliwego człowieka.

autyzm.jpg

Ukształtowanie małego dziecka to chyba najtrudniejsze zadanie w życiu każdej kobiety. Jest jeszcze trudniej, kiedy chodzi o chłopca, a w domu brakuje mężczyzny. Jeżeli z jakiegoś powodu Twój syn wychowywany jest w dwóch domach, powinnaś pamiętać o kilku ważnych sprawach. Oto błędy, których lepiej unikać w takiej sytuacji:

Ograniczanie kontaktu z drugim rodzicem

Bez względu na to, jakie wspomnienia łączą Cię z Twoim byłym partnerem, nie powinnaś mieć nic przeciwko jego kontaktom z synem. Możesz być najlepszą mamą na świecie, a i tak istnieją pewne sprawy, których Twój syn nauczy się jedynie od ojca. Kontaktu z tatą nie zastąpią mu najmądrzejsze metody wychowawcze. To właśnie od ojca Twój mały mężczyzna uczy się odpowiedzialności, siły i odwagi. Jedynie z nim jest w stanie rozwijać męskie zainteresowania. Nawet jeśli nie lubisz nowej partnerki swojego eks, doceń fakt, że Twoje dziecko ma drugi, szczęśliwy dom.

Obarczanie dziecka odpowiedzialnością za dorosłego

Nawet jeśli brakuje Ci pomocy i czujesz się samotna, nie pozwól aby dziecko kiedykolwiek się o Ciebie martwiło. Bez względu na to, w jakiej znalazłaś się sytuacji, dla dziecka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że może na Ciebie liczyć. Odwracanie tych ról sprawi, że maluch będzie musiał zatroszczyć się nie tylko o Ciebie, ale i o siebie. Ciągły strach przed codziennymi sprawami prowadzi do ogromnego stresu, który odbija się na zdrowiu, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Jeśli człowiek już w czasie dzieciństwa czuje się winny i odpowiedzialny za wszystkie nieszczęścia swojej mamy, w przyszłości nie będzie w stanie uwierzyć w swoje siły i będzie narażony na wchodzenie w  toksyczne, wyniszczające go relacje.

Obrażanie się 

Dziecko w żadnym wypadku nie powinno być adresatem Twoich pretensji dotyczących życiowych niepowodzeń. Nie pozwól, aby kiedykolwiek poczuło się winne i odpowiedzialne za Twoje nieszczęście. Jeżeli z jakiegoś powodu nie czerpiesz szczęścia z opieki nad maluchem, możliwe że warto poszukać profesjonalnej pomocy.

Brak stabilizacji

Oczywiście nie chodzi o to, abyś całkowicie zrezygnowała z relacji z innymi ludźmi, powinnaś jednak pamiętać, że każdy nowy kontakt to duża zmiana dla Twojego dziecka. W tych sprawach warto kierować się przede wszystkim rozsądkiem i troską o malucha. Zanim przedstawisz dziecku swojego nowego partnera, daj sobie trochę czasu na dokładne poznanie go.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 15.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
W naszym prostym życiu miłość odgrywa bardzo szczególną rolę. Teraz jesteśmy w stanie uczynić twoje życie miłosne zdrowym i nie ma miejsca na żadne kłopoty. Wszystko to jest możliwe dzięki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógł mi rzucić zaklęcie, które przywróciło mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawiły mnie dla innej kobiety. możesz także skontaktować się z nim ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwonić / WhatsApp mu na +234 810 410 2662 i być szczęśliwym na zawsze jak teraz ze swoim doświadczeniem.
Dodano: 2018-11-02 22:31:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×