Dziecko i pies - najlepszy wybór!

Zastanawiasz się nad wyborem psa dla swojego dziecka albo masz wątpliwości czy małe dziecko powinno wychowywać się z psem? Przeczytaj kilka naszych porad, być może pomogą Ci rozwiązać Twój problem.

dziecko ii pies.jpg

Na początku musisz wiedzieć, jak dzieci widzą psy. Są dla nich jak pluszowe zabawki, które można przytulać, skakać po nich i ciągnąć za uszy. Dlatego podczas wyboru psa dla malucha należy kierować się nie tylko rasą, ale też usposobieniem psa. Pamiętaj o tym, aby od samego początku wychowywać psa, jak obcować z dzieckiem i na odwrót. Dobry kontakt dziecka z psem wspomaga jego wychowanie emocjonalne i społeczne. Uczy nie tylko szacunku i respektu, ale także opieki i zainteresowania drugim człowiekiem.

POTWIERDZONE NAUKOWO

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że posiadacze psów odwiedzają lekarzy pierwszego kontaktu rzadziej. Nie tylko ze względu na konieczność ruchu i codziennego sprawowania opieki nad psem, ale także ze względu na pozytywny wpływ psów na stres. Pies jest świetnym wsparciem i towarzyszem rodziny, ale pod warunkiem, że znajdzie się w miejscu, w którym odpowiednio się go wychowa, nauczy norm obowiązujących w domu i w którym będzie kochany.

PIERWSZY KONTAKT

Podczas pierwszego spotkania malucha z psem, warto zwrócić uwagę na to, jak widzą świat. Szczeniak poznaje się ze światem, liżąc wszystko i biorąc do buzi. Maluch musi zobaczyć pieska z bliska, dobrze mu się przyjrzeć i dotknąć. Jeśli mądrze poprowadzisz pierwsze spotkanie, zachowasz spokój w stosunku do dwóch istot i pozwolisz im na nawiązanie wzajemnej relacji, pierwszy krok za Tobą. Daj psu do zrozumienia, że gryzienie małego człowieka nie jest akceptowalne. Naucz dziecko, jakie zachowania w stosunku do psa są nie na miejscu. Pokaż mu, że nie należy go szarpać za sierść, ogon czy wkładać rąk do pyska, nosa i uszu.

PIES DLA JEDYNAKA

Jeżeli Twoje dziecko jest już starsze i postanowiliście przyjąć w poczet swojej rodziny psa, podjęliście bardzo dobrą decyzję. Pies dla jedynaka będzie niezwykle istotny na drodze jego prawidłowego rozwoju emocjonalnego. Kontakt z psem ułatwia nawiązywanie relacji z otoczeniem również dzieciom, które są wycofane lub boją się braku akceptacji ze strony rówieśników. Psycholog i behawiorysta zwierzęcy Andrzej Kłosiński mówi, że pupil może dać naszemu dziecku naprawdę wiele. W szczególności bezwarunkową miłość, przywiązanie, wsparcie i towarzystwo na co dzień. Zatem jeżeli czujesz, że jesteś gotowa przyjąć nowego, czteronożnego członka rodziny pod swój dach i dać mu kochający dom, zainteresowanie i odpowiednią opiekę, nie wahaj się! 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 03.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Natalka93
Moim zdaniem przez takie artykuły szerzą się różnego rodzaju plotki i stereotypy. Psa można porównać do gliny, jak się go wychowa, takim będzie zwierzęciem. Nawet groźne rasy mogą być potulne i kochane. To zależy od nas. Moja koleżanka na przykład ma mopsa i to najlepszy zwierzak dla niemowlaka, a mój kundel też ma się dobrze. Lubmy im sprawiać przyjemnostki i kupować prezenty w sklepach takich, jak ten http:// http://ladyfox.pl/.
Dodano: 2018-06-12 19:07:06 Zgłoś nadużycie
klaja20
Oczywiście, że psiak to świetna sprawa, jednak trzeba się nim porządnie opiekować i zważać na jego potrzeby. Moja psinka na przykład uwielbia się bawić, a do tego ma problemy z dziąsłami, dlatego pomyślałam o zakupie takiej https://www.maxandmrau.pl/pol_m_pies_zabawki-dla-psa-_pilki-dla-psa-176.html piłki, która masowałaby dziąsła i zabezpieczała przed osadzaniem się płytki nazębnej. Myślę, że pupil ją polubi.
Dodano: 2018-05-17 16:43:03 Zgłoś nadużycie
WysokaAnia
Pies to świetna sprawa! Jeśli rozważasz zakup czworonoga zapoznaj się z artykułem, Jak i gdzie kupować psa. Przewodnik dla początkujących
https://www.zaplo.pl/blog/jak-i-gdzie-kupowac-psa-przewodnik-dla-poczatkujacych/
Dodano: 2017-02-09 14:59:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×