Kochasz swoją córkę? Upewnij się, że przekazałaś jej te cztery ważne lekcje

Twoja córka powinna wiedzieć, że błędy popełnia każdy i nie jest to nic złego.

iStock-609920688 (1).jpg

W życiu dorastających córek pojawiają się łzy i rozczarowanie, które sprawiają, że stają się silniejsze i mądrzejsze. Pierwsze przyjaźnie, doświadczenia oraz osiągnięcia, będą pielęgnowały przez całe życie. Pierwsze i kolejne zakochania mogą złamać serce. Oto kilka lekcji, które możesz przekazać córce, aby przez całe życie szła z podniesioną głową. 


Umów się z chłopakiem, na którego nigdy nie patrzyłaś, jak na potencjalnego partnera

Warto spróbować. Nawet jeśli okaże się, że faktycznie nie jest dla niej. Spędzanie czasu z ludźmi, którzy nie są potencjalnymi małżonkami, ma swoje zalety. Chodzi o zdobywanie doświadczenia, które pozwala patrzeć na świat z różnych perspektyw. Rozmaite osobowości poznawanych ludzi oraz odkrycie ich wpływu na emocje, umożliwi Twojej córce lepszą identyfikację własnych potrzeb.

Nigdy nie stawiaj siebie na drugim miejscu

Twoja córka powinna wiedzieć, że znalezienie kogoś, kto będzie darzył ją szacunkiem, zależy wyłącznie od niej. Powinna posiąść umiejętność modelowania własnymi oczekiwaniami. Córka, która odpowiednio wcześnie zostanie nauczona pozytywnej samooceny oraz wiary we własne wartości, najprawdopodobniej nigdy nie będzie cierpiała przez mężczyznę. 

Twoje błędy Cię nie definiują

Każda z nas popełnia błędy. Twoja córka również będzie je popełniała.  Powinnaś sprawić, aby uwierzyła, że to nie one ją definiują. Dzięki temu nie będzie się bała stawiać kolejnych kroków w kierunku rozwoju. Trudności życiowe mogą spowodować, że poczuje się zagubiona. Jako matka musisz sprawić, że uwierzy w to, że nigdy nie zostanie z nimi sama. 

Decyzja dotycząca seksu, zależy wyłącznie od Ciebie

Każdy ponosi odpowiedzialność za własne ciało. Bez względu na sytuację. Prawdziwą mądrością jest nauczenia córki, że decyzja o zbliżeniu, zależy wyłącznie od jej komfortu i poczucia bycia szanowaną. Seks z odpowiednim mężczyzną może być wspaniały. Ten z mężczyzną, który nie ma w sobie szacunku, może skończyć się tragicznie. 


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 28.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×