Oto 4 zachowania rodziców, które pozostaną w pamięci dziecka na zawsze...

Chcesz wychować dziecko na wartościowego, dobrego dorosłego? Istnieją pewne zachowania, których jako rodzice powinniśmy się jak najszybciej oduczyć...

zloscdzieckakak.jpg

Jeśli zależy Ci na wychowaniu szczęśliwego człowieka, nie pozwól, aby w pamięci Twojego dziecka powstały bolesne "rysy", które popsują jego przyszłość. O jakich zachowaniach powinnaś zapomnieć?

Wzajemne poniżanie się i brak szacunku

Nie chodzi tu jedynie o ciągłe wytykanie maluchowi jego błędów. Dziecko doskonale zna się na Waszych "cichych dniach" i czuje, kiedy nie szanujecie siebie nawzajem. Obserwacja Waszych konfliktów sprawia, że maluch nie czuje się bezpiecznie we własnym domu, a w dodatku ma wrażenie, że powinno stanąć po stronie jednego z rodziców. Mimo że teraz wydaje Ci się, że dziecko nie przejmuje się rodzinnymi scysjami, ma to ogromny wpływ na jego psychikę i przyszłość.

Brak uwagi 

To, że czasami jesteś zajęta, jest całkowicie normalne. Staraj się jednak traktować malucha niczym przyjaciela. Nie podchodź do niego jak do kolejnego obowiązku. Jeśli nie masz czasu na zabawę, bo jesteś zajęta przygotowywaniem obiadu, zrób to razem z dzieckiem. Staraj się nie obrażać na dziecko, kiedy jest niegrzeczne.  

Ignorowanie i umniejszanie potrzeb 

Nie pozwól, aby dziecko poczuło, że jego problemy są dla Ciebie nieistotne. Oczywiście może Ci się wydawać, że kolejny projekt w pracy czy kłopoty w związku nijak mają się do zgubionej przez dziecko zabawki czy innych dziecięcych problemów, jednak staraj się jak najczęściej pamiętać o tym, że Ty również byłaś dzieckiem- przypomnij sobie, jak bardzo potrzebowałaś wsparcia rodziców.  

Poniżanie w obecności innych 

Nie ma nic gorszego niż negatywne wypowiedzi kierowane do dziecka w towarzystwie innych dzieci czy dorosłych. Nieprzyjemne uwagi, które Tobie wydają się nieszkodliwe, sprawiają, że dziecko przestaje wierzyć we własne siły. Możesz być pewna, że prędzej czy później odbije się to na jego szczęściu.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Niedziela 01.10.2017 (aktualizacja: 2017-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Więcej takich artykułów. Ps dobre relacje jest bardzo ciężko odbudować.
Dodano: 2017-10-02 02:35:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×