Ta matka odebrała dziecku telefon. To, co stało się później, było ogromnym zaskoczeniem

Stała się przykładem dla mam na całym świecie.

szlaban na telefon.jpg

Podobnie, jak wielu rodziców, którzy dyscyplinują swoje dzieci za złe oceny lub złe zachowanie, ta mama postanowiła zabrać synowi telefon komórkowy. W trakcie szlabanu dokonała niesamowitego odkrycia- jej syn stał się szczęśliwszy!

Jak każdy nastolatek syn Katie Smith protestował i był zdenerwowany. Zrozumiał, że nadchodzące tygodnie bez telefonu będą dla niego piekłem- relacjonuje mama. 

Po trzynastu tygodniach od konfiskowania telefonu, Katie Smith zdała sobie sprawę, że nastrój jej syna poprawił się. Przebywał więcej czasu z rodziną i rozmawiał więcej, niż w ciągu ostatniego roku. Kilka tygodni bez telefonu otworzyło go. Był o wiele szczęśliwszy, a co jest jeszcze bardziej szokujące, jej syn po kilku tygodniach sam przyznał, że bez telefonu żyje mu się lepiej. Sam fakt, że zauważyło to dziecko, był dla matki na wagę złota. To, co Katie chce powiedzieć przez tę historię, to fakt, że istnieje poważny związek między telefonem komórkowym, a zachowaniem i zdrowiem psychicznym dzieci.

Według badań opublikowanych przez Baylor University użytkownicy smartfonów mają skłonności do niestabilności emocjonalnej, materializmu i impulsywności. Kolejne badania wykazały, że istnieje również zwiększone ryzyko pogorszenia stanów lękowych oraz depresji u młodych ludzi. Takie ryzyko występuje zwłaszcza u dzieci, które mają obsesję na punkcie swoich telefonów.

Katie zauważyła podobne objawy u swojego syna. „Nie powiedziałabym, żeby mój syn przechodził depresję, ale gdy miał regularny dostęp do telefonu, był cichszy i bardziej podenerwowany”- opowiada mama.

Kiedy kara się skończy, Katie planuje oddać telefon, ale z nowymi zasadami, w tym ograniczeniem codziennego użytkowania. Jestem gotowa przypomnieć mu, jak szczęśliwy był bez telefonu, kiedy będzie chciał przeciwstawić się nowym zasadom. W końcu sam to przyznał!

Zdjęcie: Instagram/ Facebook.com/ katie.binghamsmith

Źródlo: babble 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 21.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×