Wychowujesz córkę? Powinna usłyszeć od Ciebie te słowa...

Im wcześniej jej o tym powiesz, tym lepiej!

matkazcora.jpg

Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoje codzienne nawyki nie będą miały wpływu na późniejsze losy Twojej córki, jak najwcześniej powinnaś uświadomić jej kilka rzeczy. Dzięki temu będzie pewną siebie, szczęśliwą kobietą i z pewnością kiedyś podziękuje Ci za Twoje podejście! Oto 5 zdań, które każda córka powinna usłyszeć od swojej mamy:

Możesz iść własną drogą

Zastanów się szczerze- jak często zależało Ci na zadowoleniu rodziców i robiłaś pewne rzeczy wbrew samej sobie? Jak bardzo w tamtym czasie chciałabyś usłyszeć, że możesz spełniać własne cele i marzenia, bez oglądania się na zdanie otoczenia? Wsparcie i akceptacja decyzji dziecka to jedyne słuszne podejście, dzięki któremu Twoja córka zawsze będzie z Tobą szczera, ponieważ nie będzie musiała obawiać się Twoich reakcji. 

Naucz się radzić sobie sama

Oczywiście, że Twoja córka zawsze będzie mogła na Ciebie liczyć, jednak im wcześniej uświadomisz jej, że samodzielność to bardzo ważna cecha, tym mniejsze rozczarowania przeżyje w przyszłości. Ucz ją jak dbać o samą siebie i jak sobie radzić, kiedy inni zawodzą.

Mów "nie" zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę

Świadomość tego, że nie trzeba ślepo podążać za tłumem, a asertywność to zaleta, nie wada, da Twojej córce ogromną siłę i pewność siebie. Naucz ją, że to ona sama, nikt inny, podejmuje decyzje o swoim życiu czy ciele. Niech wie, że ma prawo protestować, kiedy ktoś zmusza ją do działań niezgodnych z jej przekonaniami. 

Przyjmuj komplementy z wdziękiem 

Każda dorastająca dziewczynka powinna wiedzieć, że nie musi reagować na komplementy zmieszaniem i zaróżowionymi policzkami. Kiedy ktoś docenia urodę czy intelekt kobiety, powinna ona czuć, że jest to zasłużony powód do dumy. Naucz swoją córkę miłości do samej siebie! 

Nie musisz być idealna 

To nieprawda, że każda kobieta powinna umieć przygotować idealny rosół. Nie każda z nas musi być najlepsza w swoim zawodzie. To niekiedy nasze wady czynią nas wyjątkowymi, jedynymi w swoim rodzaju. Twoja córka nigdy nie powinna poczuć się gorsza na tle innych.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 26.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×