Wysportowane dzieci lepiej radzą sobie z matematyką

Co zrobić, żeby twoje dziecko było orłem z matematyki? Rozwijaj w nim sportowe pasje!

sprawnosc-fizyczna-a-matematyka.jpgOkazuje się, że jeśli chcecie, by wasze dziecko było matematycznym geniuszem, nie wystarczy, że zapiszecie je na kółko matematyczne i będziecie rozwiązywać z nim równania od rana do wieczora.

Lepiej - dosłownie - pójść w zupełnie innym kierunku i rozwijać w nim zdolności sportowe - chodzić z córką czy synem na basen, bieżnię czy siłownię. Ciekawe odkrycia przynoszą badania Laury Chaddock-Heyman z Uniwersytetu Illinois w Stanach Zjednoczonych. Warto wziąć je pod uwagę, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem!

W badaniach wzięły udział dzieci w wieku 9 i 10 lat. Ich sprawność fizyczną oceniono na podstawie biegów po bieżni a aktywność mózgu zbadano, korzystając z rezonansu magnetycznego.

Okazało się, że dzieci, które są wysportowane mają cieńszą warstwę istoty szarej mózgu, a co za tym idzie - lepiej radzą sobie z zadaniami matematycznymi. Łatwiej przychodzi im obliczanie równań, potrafią szybciej łączyć fakty i wyciągać wnioski.  

 Zobacz także: Słodki łobuziak czy ADHD?

Oprócz zdolności matematycznych wzięto pod uwagę także umiejętność czytania i literowania, ale nie zaobserwowano, by wysiłek fizyczny miał na nie jakiś większy wpływ. 

Zobacz także: Czy twoje dziecko wpuściłoby do domu nieznajomego?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Niedziela 23.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×