Zarazki w piaskownicy

Piaskownica jest siedliskiem bakterii. Jak nigdzie mają tam idealne warunki do życia, co za tym idzie utrudniają życie naszym maluchom... Ale przecież nie zamkniemy się w czterech ścianach domu! Stosując się do kilku zasad, możemy ograniczyć grożące bakteriologiczne niebezpieczeństwo.

piaskownica

Nasze dzieci uwielbiają piasek i piaskownicę - spędzają tam ogromną ilość czasu. Ale nie tylko one go sobie upodobały. Do piaskownic znajdujących się na każdym placu zabaw, nawet jeśli są ogrodzone, mają dostęp zwierzęta, które mogą zostawiać tam swoje odchody. Oprócz tego mnóstwo dzieci przynosi ze sobą zarazki i "dzieli" się nimi z innymi poprzez zabawę. Niestety nie da się tego uniknąć, ale możemy postarać się ograniczyć ryzyko przyniesienia choroby do domu, wystarczy zastosować się do kilku bardzo prostych zasad:

1. Nie karm dziecka w piaskownicy! Ograniczysz wtedy szansę dostania się piasku do przewodu pokarmowego.

2. Wybieraj piaskownice ogrodzone, z w miarę świeżym piaskiem.

3. Nie pozwalaj swojemu dziecku brać piasku do buzi!

4. Wybieraj piaskownicę w pełnym słońcu - tam zarazki mają gorsze warunki do życia. Ale nie zapomnij wtedy o nakryciu głowy i kremie z wysokim filtrem przeciwsłonecznym! 

5. Dbaj o higienę dziecka cały czas - pilnuj na bieżąco aby miało czyste ręce. Każda z nas może się wyposażyć w wilgotne chusteczki i używać je w miarę potrzeby. 


Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Bądźmy świadomymi rodzicami

Kawiarenka dla mamy i dziecka

Wakacyjna podróż z dzieckiemDodał(a): Ewa Nenko , Poniedziałek 18.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
LusiaP
U nas w okolicy wszystkie piaskownice zostały zamknięte i bardzo dobrze bo tam więcej psów niż dzieci. A to co w piasku to też na innych sprzętach na placu zabaw bo dzieci przenoszą z jednego miejsca na drugie. Dlatego chociaż u nas nie ma piaskownicy to i tak bez żelu antybakteryjnego się nie ruszamy, bo po placu zabaw przeważnie idziemy na lody a nie wyobrażam sobie jedzenia razem z bakteriami.
Dodano: 2012-06-30 11:43:06 Zgłoś nadużycie
teni
ja raczej unikam piaskownic w pełnym słońcu, nawet jeśli to dla niego lepsze, mój maluch by tam długo nie wytrzymał...
Dodano: 2012-06-18 16:27:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×