Twoja obsesja na punkcie Facebooka może spowodować problemy dziecka

Masz problem z mediami społecznościowymi? Cierpisz nie tylko Ty, ale również Twoje dziecko.

iStock-513689536.jpg

Często zastanawiamy się, jak ograniczyć dzieciom dostęp do mediów społecznościowych, aby zapobiec szeregowi towarzyszących temu konsekwencji. Jednak najnowsze badania ostrzegają uzależnionych rodziców! Badania opracowane przez zespół profesorów pediatrii udowodniły, że matki i ojcowie, którzy często korzystają z cyfrowej technologii, częściej wychowują dzieci z problemami behawioralnymi. 

Eksperci sugerują wprowadzanie przerw w korzystaniu z mediów społecznościowych oraz wysyłaniu wiadomości podczas spędzania czasu z dziećmi, które przez to czują się odrzucone. Okazuje się również, że jest to przyczyną wybuchów agresji u dzieci. 

W badaniu jednoznacznie stwierdzono, że rozproszeni przez media społecznościowe rodzice, doprowadzają do destrukcji dziecka. Nawet chwilowe przerwy w rozmowie z dzieckiem, po to, aby wejść na Instagram, mogą prowadzić do niepożądanych zachowań u dzieci. Autorka badań Jenny Radesky dodaje, iż możliwe jest, że rodzice dzieci, które sprawiają problemy wychowawcze, częściej korzystają z mediów społecznościowych, aby się odstresować- Naprawdę trudno jest nie zwracać uwagi na wszystkie ważne i uwodzicielskie informacje zawarte w mediach społecznościowych


Naukowcy przyjrzeli się wnikliwie, ile razy podczas zabawy z dziećmi, rodzice robią przerwę dla telefonów oraz jak wpływa to na dzieci. 48 procent z nich twierdzi, że telefony przerywają czas spędzony z dzieckiem około trzech lub więcej razy dziennie. 24 procent rodziców stwierdziło, że zdarza się to dwa razy w ciągu dnia, a 17 procent, że raz dziennie. Zaledwie 11 procent rodziców uważa, że takie zakłócenia czasu z dzieckiem, nie mają miejsca w ogóle. Rodzicom zadano również pytanie, czy wydaje im się, że obsesyjnie korzystają z telefonów. Okazało się, że problem najczęściej potwierdzają matki. 


Zgodnie z raportem Common Sense Media z 2016 roku, wynik jest zatrważający. Rodzice dzieci w wieku od 8 do 18 lat konsumują media przez ponad 9 godzin dziennie. Uzależnieni od Internetu opiekunowie mają zwiększone objawy depresji oraz stresu. 

Zdjęcie: iStock

Źródło: dailymail


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 26.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×