Zmiany w becikowym - na co przyszli rodzice będą mogli liczyć od 2016 roku?

Od przyszłego roku nastąpią zmiany w słynnym becikowym. Jakie? Zobaczcie.

becikowe 2016.jpg

Jakie zmiany w becikowym wystąpią w 2016 roku?

Kiedy rodzi się dziecko, świat wywraca się do góry nogami. Oprócz wielkiej radości rodziców czekają także niemałe wydatki.

Od kilku lat państwo przychodzi z pomocą tym, którzy zdecydowali się na dziecko. Do tej pory na każde nowo narodzone dziecko można było odebrać 1000 złotych, które z pewnością przyda się do stworzenia wyprawki dla noworodka

Becikowe to przywilej, z którego już od kilku lat korzystają świeżo upieczeni rodzice. Od przyszłego roku jednak nastąpią zmiany, o których warto wiedzieć.

 

Według nowych zasad, becikowe będzie przysługiwać tym, którzy nie mają odprowadzanych składek ubezpieczeniowych, a są to między innymi kobiety będące na studiach, bezrobotne oraz te, które pracują na umowę o dzieło. Becikowe, o które będą się mogły starać będzie wynosić 1000 zł i będzie wypłacane co miesiąc przez okrągły rok.

W projekcie, który został przygotowany nie ma żadnych innych wymogów, które trzeba spełnić, by uzyskać becikowe.

Zobacz też: NIEZWYKŁE NAGRANIE USG - DZIECKO KLASZCZE W BRZUCHU, GDY MAMA MU ŚPIEWA 

Tak jak było do tej pory, kobietom, które zatrudnione są na umowę o pracę umowę zlecenie, z której odprowadzane są składki zdrowotne, czy też miedzy innymi te, które posiadają własną działalność, gospodarczą, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy 1922 zł, przysługuje jednorazowe becikowe w wysokości 1000 zł. 

Choć zmiany nie są jeszcze prawomocnie wprowadzone w życie, to proces ich wdrożenia jest już dość mocno zaawansowany, a rodzice w Polsce już cieszą się z wprowadzonych zmian.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 14.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Rodzinne też powinno być większe. Te pieniądze starczą na najpotrzebniejsze rzeczy, ale gdzie reszta? Przecież , a to pampersy, a to Vita K, Vita D , a karmiące sztucznie znowu mleko, które dość dużo kosztuje. W innych krajach matki mają lepiej.
Dodano: 2015-04-18 12:51:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×