Czary na Nowy Rok

Kończy się rok 2011 i coraz częściej myślimy o tym, co przyniesie kolejny rok 2012. Warto się do niego wcześniej przygotować, czyli podsumować kończący się rok, ustalić co się nam w nim udało osiągnąć, a czego nie dokonaliśmy i z jakiego powodu. Ustalić priorytety na rok kolejny.

magic

W osiągnięciu naszych celów pomogą nam proste rytuały magiczne związane z Sylwestrem i Nowym Rokiem, kultywowane w naszej kulturze od wielu lat. SYLWESTER po raz pierwszy świętowano uroczyście w roku 999. Wtedy papieżem był Sylwester II. Powszechnie obawiano się spełnienia proroctwa Sybilli wieszczącego mający nadejść koniec świata w roku 1000, stąd też mieszkańcy Rzymu w dniu 31 XII 999 byli pełni obaw o losy swoje i świata.

Kiedy jednak okazało się, że przepowiednia nie sprawdziła się, w chwilę po północy Rzymian ogarnęła wielka radość, która przerodziła się w zabawę i świętowanie. A Papież Sylwester II udzielił po raz pierwszy w historii błogosławieństwa urbi et orbi / miastu i światu /, które od tego czasu każdego pierwszego dnia nowego roku udzielane jest przez papieży.

W Polsce sylwestrowe bale i zabawy są stosunków "świeżej daty", jeszcze bowiem w XIX wieku należały do rzadkości, a urządzano je jedynie w miastach, w najbogatszych domach. Był to natomiast czas wróżb.

Czary

1. Należy pozbyć się starych problemów, aby nie wchodzić z nimi w Nowy Rok. Aby pozbyć się przykrych wspomnień, w sylwestrową noc warto spisać zmartwienia na czerwonym papierze, a później je spalić. Może to też być zdjęcie, list miłosny, kosmyk włosów. Noworoczny płomień na zawsze unicestwi złe wspomnienia.

2. Wszelkie długi i pożyczki najlepiej uregulować przed sylwestrem, żeby nie wchodzić w Nowy Rok z długami i w najbliższej przyszłości nie stać się ofiarami niesłownych dłużników. Żeby nie cierpieć na brak pieniędzy, 31 grudnia warto włożyć do portfela łuski z wigilijnego karpia.

3. W ostatni dzień roku należy włożyć na siebie koniecznie nową bieliznę, a tego dnia szczególnie zadbać o piękny wygląd. Wróży to powodzenie u płci przeciwnej w następnym roku.

4. W sylwestrowy dzień nie wolno sprzątać, bo wymiata się szczęście z domu. Gospodynie dawniej dbały, aby spiżarnia nie straszyła pustkami - to odganiało biedę w następnym roku.

5. Pomyślność przynosi także nakręcanie zegarów tuż po północy. Kiedy zegar wybije północ, wówczas najstarsza osoba w rodzinie powinna szeroko otworzyć okno lub drzwi – w ten sposób zaprosi się do środka Nowy Rok i życzliwe domowi duchy, a to co stare szybko opuści cztery ściany.

6. Rozwiedzione kobiety i panny, które chcą się dowiedzieć jakie będzie imię ich przyszłego wybranka powinny pilnie nasłuchiwać prowadzonych dookoła rozmów. Pierwsze imię jakie usłyszą będzie imieniem ich przyszłego wybranka.

7. Inny sposób na poznanie przyszłości to wróżba z bąbelków w kieliszku z szampanem. Duże bąbelki, chaotycznie poruszające się w kieliszku zapowiadają rok przemian, wypadków i romansów. Eleganckie, drobne i unoszące się równymi łańcuszkami do góry, zwiastują zdrowie oraz pogodne dni w życiu rodzinnym. Jeśli łańcuszki krzyżują się, to nie należy szastać pieniędzmi i przede wszystkim zadbać o zdrowie.

8. W sylwestrową noc również gwiazdy zapowiadają przyszłość, warto zwrócić uwagę na nocne Sylwestrowe niebo. Jasne i piękne gwiazdy, a rankiem promienne słońce na bezchmurnym niebie, wróżą bardzo pomyślny rok.


Transfering rzeczywistości, karty, zdrowie, rodzina, i inne porady.
Doradca duchowy Slawwa
Zadzwoń: 700 688 334
Opłata za minutę połączenia to 4.26 zł brutto
Wyślij SMS o treści: TC.SLAWWA. treść pytania do eksperta
pod numer 74068. Koszt SMS to 4.92 zł brutto
Zobacz profil Wróżki: tutaj


Dodał(a): Marcelina Romańska , Środa 28.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Lighter
Ja ostatnio zafundowałam sobie te miłosne rytuałyhttp://powroz-mi.pl/milosne-rytualy/ teraz czekam na wyniki ;)
Dodano: 2012-03-26 11:08:39 Zgłoś nadużycie
Klaudiusz88
w tym roku widzę ze przestrzegłam pięć pierwszych przykazań chyba intuicyjnie bo artykuł przeczytałam dziś dopiero/fajny i ciekawy
Dodano: 2012-01-02 04:09:06 Zgłoś nadużycie
bboybemybaby
Moim zdaniem żadne wróżby tu nic nie dadzą. Wszystko zależy od nas samych, od naszej mobilizacji i determinacji :)
Dodano: 2011-12-28 11:50:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×