Krótka historia tarota

Człowieka charakteryzuje chęć zdobycia tego, co w zasadzie mogłoby wydawać się nieosiągalne. Pragnął usidlić ogień – udało mu się, pragnął zobaczyć gwiazdy z bliska – udało mu się, pragnął wzbić się ponad chmury niczym ptak i zwiedzać głębiny morskie i oceaniczne niczym ryby – to także uczynił. Człowiek pragnął również niemalże od zawsze poznania tajników wiedzy tajemnej, a przede wszystkim przyszłości...

historia tarota

W zasadzie nie ma jednej, przyjętej przez ogół znawców genezy powstania i stosowania kart Tarota. Wokół tych romantycznych kart krążą różne legendy. Nie łatwo wybrać z nich jedną, jedyną prawdziwą, najlepiej jednak z każdej legendy uskubnąć źdźbło prawdy i skleić w jedną, logiczną, godną przyjęcia całość.

Najwcześniejsze karty Tarota mogły (według pewnej części znawców Tarota) zostać oparte na słowie TORA. Tora to spisane w języku hebrajskim zwoje prawa żydowskiego, zapisywane i czytane od prawa do lewa (tak samo odczytujemy wynik rozkładów Tarota). W języku egipskim słowo Tarot oznacza "Królewską Drogę": "TAR" - droga, ścieżka i "RO" - król, królewski. Interesująco przedstawia się także kombinacja liter wchodzących w skład słowa Tarot: TORA – (hebr.) pouczenie, instrukcja, ORAT - (łac. oratio) język, słowo, RATO - (łac. ratus) realizacja, ATOR - egipskie bóstwo wtajemniczenia, ROTA - (łac.) cykl powstawania, OTAR - (grec. otarion) słyszeć AROT - (grec. arotos) pracować.

Jaki z tego wniosek? Tarot jest INSTRUKCJĄ JĘZYKOWO- SŁOWNĄ, SŁYSZANĄ w głosie interpretującego karty – Tarocisty, którą EGIPSKIE BÓSTWO WTAJEMNICZENIA OPRACOWAŁO i pozwoliło na zrozumienie CYKLU POWSTAWANIA życia, świata, doświadczeń. W skrócie Tarot, jego karty i interpretacja to wskazówki życiowe, wizualizacja czynów, których możemy doświadczyć w przyszłości.

Tarot to nie wyrocznia – przedstawiony za pomocą 78 kart (22 - Arkana Wielkie, 56- Arkana Małe) obraz przyszłości, to jej prognoza, analiza mająca na celu wspomożenie trafnych decyzji osoby pytającej, proszącej o pomoc. Zadaniem Tarota jest wskazanie najodpowiedniejszej drogi, a także pomoc w ustrzeżeniu się przed niedogodnościami i przygotowaniu do różnych sytuacji, jakie planuje dla nas los.

Należy jednak pamiętać: TAROT TO NIE WYROCZNIA. Każdy z nas może realizować swoje życie tak, jak chce. Karty Tarota wskazują jedynie podpowiedzi w jaki sposób żyć, jak postępować aby to życie przeżywać w pełni szczęścia i zadowolenia. I o tym naprawdę zawsze warto pamiętać.

Jedna z legend głosi, że dawno, dawno temu na ziemię z nieba zleciało 78 kart. Były to karty namalowane przez Boga, które układały się w idealną ścieżkę życia. Życie to miało być komfortowe, szczęśliwe, niemalże boskie. Podobno złośliwy los przygnał wiatr, który rozwiał wszystkie karty po całym świecie. Od tamtej pory ludzie starają się złożyć karty w logiczną całość, w jedną talię, jednak nie potrafią z niej uczynić takiej samej, jaką zesłał Bóg. Wciąż zadają pytania kartom, w celu zrozumienia najlepszej życiowej drogi…


Horoskop tygodniowy i miesięczny, prognoza przyszłości i inne porady.
Wróżka Izabela
Wyślij SMS o treści: TC.IZABELA. treść pytania do eksperta
pod numer  72068   Koszt SMS 2.00 zł netto (2.46 zł z VAT)
Pełny profil Wróżki zobaczysz tutaj.Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 04.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malinka
Ja bym jednak uważała na obcych ludzi i kierowała się własnym rozumem. Przestrzegam w tym miejscu przed EVA HL. Dziwne przedmioty w ofercie... Tzn. dziwna jest cena i ta cała otoczka. Można poczytać: bit.ly/EwaHL
Dodano: 2017-02-07 18:08:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×