Ogromna moc Księżyca

Księżyc ma ogromna moc - jest to widoczne szczególnie w czasie pełni. Wtedy jego siła jest bardzo wyraźna. Co ciekawsze, nawet nauka nie zaprzecza jego wyjątkowym właściwościom wiedząc, że wpływa on na płyny ustrojowe człowieka (medycyna), na pogodę (meteorologia), na urodę (kosmetyka) oraz na przypływy i odpływy oceanów.

moc Księżyca

Jak wiemy, zmieniające się fazy Księżyca wpływają na szczególnie wrażliwych ludzi, powodując ich zwiększoną pobudliwość, rozdrażnienie, a nawet złe samopoczucie. Stwierdzono, że w czasie pełni zwiększa się ilość wypadków i napadów - ludzie bywają wówczas bardziej agresywni.

Rakiem wszechwładnie rządzi Księżyc. Najsilniejszy wpływ tej planety na ludzi spod znaku Raka objawia się w godzinach wschodu Słońca i w południe, gdy Słońce góruje. Księżyc jest naturalnym satelitą Ziemi. Od wieków był przedmiotem zainteresowania jej mieszkańców, nie tylko miłośników magii, ale i uczonych. Okres obiegu Księżyca wokół Ziemi, zwany jest miesiącem gwiazdowym, trwa on nieco ponad 27 dni. Na tej satelicie są duże wahania temperatury od – 160 C do 120 C.

Ludzi zawsze interesowało pochodzenie Księżyca. Współcześni astronomowie uważają, że Księżyc jak i Ziemia powstały równocześnie jako podwójna planeta z jednego obłoku materii międzygwiezdnej. Ludzkość widziała w Księżycu obraz bóstwa lub choćby stałego domu boskiego mieszkańca. W starożytnym Egipcie, Księżyc należał do Ozyrys. U Hellenów boginią Księżyca była Selene. Utożsamiano ją też z boginią łowów- Artemidą, czyli rzymską Dianą.

W astrologii Księżyc jest postrzegany jako planeta zmienna, przynosząca swym podopiecznym wyobraźnię, intuicję, skłonność do urojeń oraz do medytacji. Księżyc panuje nad Rakiem, ale rządzi także pierwszą dekadą Wagi, Byka i Strzelca.

Wśród tych, którzy urodzili się pod wpływem Księżyca jest wielu pisarzy i artystów. Kiedy poddamy się urokowi osoby, która jest spod znaku Raka, niekiedy możemy narzekać na ich chłód, pomieszany z nagłymi przypływami czułości. Uczeni stwierdzili niepodważalne związki między psychiką ludzką a odpowiednimi fazami Księżyca. Skłonność do agresji jest wprost zależna od pełni Księżyca. W pełnię ludzie częściej popełniają samobójstwa oraz są bardziej zestresowani.

Potwierdzono związki miedzy fazami Księżyca, a nasileniem krwotoków u osób mających wrzody żołądka, epilepsję, a także zaburzeń w układzie sercowo - krążeniowym. Określone fazy Księżyca w każdym organizmie człowieka wzbudzają stan podobny do przypływów i odpływów, którego nasilenie występuje w nowiu i w pełni. Powoduje to zaburzenia w organizmie i jego funkcjonowaniu, jest również jest przyczyną nadmiernej pobudliwości i napięć psychicznych.

Istnieje też związek narodzin dziecka z Księżycem. Działanie pola magnetycznego tłumaczy fakt, że rozwój dziecka w łonie matki trwa 9 miesięcy księżycowych, czyli 266 dni.

Magia rytualna, Zdejmowanie klątw i uroków, amulety i inne porady.
Wróżka  Ezoterium
Zadzwoń: 700 788 367.
Opłata za minutę połączenia to 4.92 zł brutto.
Wyślij SMS o treści: TC.EZOTERIUM.treść pytania do eksperta
pod numer 72068. Koszt SMS to 2.46 zł brutto.
            Pełny profil wróżki znajdziesz tutaj.


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 30.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
coś w tym jest, ja podczas pełni nie mogę spac
Dodano: 2012-04-30 19:52:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×