Zdolności telepatyczne… naucz się ich!

Osoby zakochane często przekazują sobie nawzajem myśli bezpośrednio z umysłu do umysłu. Mogą one spontanicznie pojawiać się w formie słów lub skojarzeń. Przypomnij sobie początkowy okres Twojego zafascynowania drugą osobą i sytuację, kiedy byliście na spacerze. Czy mogliście bez przeszkód odczytywać swoje myśli i stosownie do nich zmieniać trasę wędrówki?

Zdolności telepatyczne… naucz się ich! Zdolności telepatyczne… naucz się ich!

Wiele spontanicznych przekazów telepatycznych ma miejsce wówczas, gdy związek uczuciowy jest zagrożony. I tak, mężczyzna dzwoni do swojej partnerki właśnie w chwili, gdy jest ona na randce z innym i mówi: Chciałbym się upewnić, czy jeszcze mnie kochasz? Niektóre pary przyjaciół lub kochanków prawie zawsze wiedzą, kiedy ta druga osoba ich potrzebuje. Amerykański socjolog Mark Granovetter stwierdził, że kluczem do zrozumienia wielu zjawisk społecznych jest siła słabych więzi między ludźmi. Zjawiska te nie obejmują jednak telepatii. Otóż, w przypadku przekazów telepatycznych liczy się siła bliskich więzi.


Badania wykazały, że im bliższa jest nam jakaś osoba, tym częściej i intensywniej wymieniamy z nią przekazy telepatyczne. Powszechnie już uznaje się znaczenie bliskich więzi w procesie komunikacji pozazmysłowej. Z przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że pary: rodzice – dzieci, bracia – siostry, pary małżeńskie lub osoby żyjące w związku nieformalnym, także przyjaciele przekazują sobie mentalnie więcej informacji niż osoby znające się mało lub wcale. Osoby blisko związane, kochankowie, często spontanicznie stają się zdolni do wysyłania wiadomości telepatycznie. I Ty możesz nauczyć się czytać myśli bliskich, kiedy tylko będziesz miał na to ochotę, niezależnie od tego, gdzie oni się znajdują. Badania wykazały, że telepatia jest całkowicie niezależna od odległości. Są ludzie wyczuleni na Ziemię, którzy potrafią odczuwać naprężenia skorupy ziemskiej i wzrost ciśnienia w wulkanach po przeciwnej stronie globu.

Kliknij i zobacz, jak znaleźć bratnią duszę!


Wiadomości wysyłane „poprzez wiatr”

Oczywiście wszystko to doskonale pasuje do coraz powszechniej przyjmowanej koncepcji wzajemnych powiązań wszystkiego ze wszystkim, niezależnie od tego czy wyrazimy to "stanem splątanym"– używając trudno zrozumiałych terminów teorii kwantowej, czy zasadą metafizyczną.


Telepatia jest też jedną z dziedzin nauki tajemnej Tybetańczyków. Wydaje się, że telepatia w Tybecie pełni taką funkcję, jak na Zachodzie telefon. Co prawda, umiejętność wysyłania wiadomości "poprzez wiatr" jest przywilejem nielicznej grupy wtajemniczonych. Telepatia na Zachodzie nie jest zjawiskiem całkiem niezbadanym. Angielski biolog Rupert Sheldrake badał zjawisko telepatii prowadząc eksperymenty z telefonami. Jego badania były wyśmiewane przez sceptyków, którzy uznawali to zjawisko za wręcz niemożliwe. Niektórzy z jego kolegów sugerowali, aby użył telepatii zamiast telefonu, kiedy mówił, że musi zadzwonić. Te proste doświadczenia polegały na tym, że uczestnik miał odgadnąć przed podniesieniem telefonu, kto do niego dzwonił. Grupa kontrolna składała się z 4 osób blisko związanych emocjonalnie z rozmówcą, który miał przed podniesieniem słuchawki powiedzieć, kto dzwoni. Statystycznie przypadkowe trafienie ocenia się na 25%. Prawidłowe odpowiedzi padały w 45% przypadków, co można uznać za dowód istnienia telepatii. 


Czy można nauczyć się telepatii?
Doświadczenia wielokrotnie powtarzane na Zachodzie wykazały, że telepatię najczęściej można stwierdzić między dwojgiem blisko ze sobą związanych ludzi – między bliźniętami, żoną i mężem, matką i dzieckiem. Tybetańczycy utrzymują, że telepatia jest dziedziną wiedzy, której można się nauczyć, podobnie jak każdej innej. Twierdzą oni, że początkiem zjawiska jest intensywna koncentracja myśli, wręcz granicząca ze stanem transu. Okazuje się, że badane na Zachodzie zjawisko telepatii ma taką samą przyczynę jak ta, którą odkryli Tybetańczycy. Mistrzowie twierdzą, że ci, którzy chcą osiągnąć biegłość w sztuce telepatii, muszą nauczyć się doskonale kontrolować swój umysł, tak, aby w dowolnym momencie osiągnąć stan koncentracji na jednym przedmiocie – od tego zależy powodzenie zjawiska. Rola świadomego odbiorcy jest uważana za równie trudną jak rola nadawcy. Koncentracja myśli na jednym przedmiocie do takiego stopnia, że wszystkie inne znikają z pola świadomego odbioru, jest jednym z filarów ćwiczeń Tybetańczyków. Trening telepatii zdaniem Tybetańczyków najpierw uczeń musi nauczyć się wchodzić w stan koncentracji myśli na dowolnym przedmiocie oraz niejako stopić się z tym przedmiotem (stan, w którym podmiot identyfikuje się z przedmiotem). Dodatkowo uczeń powinien ćwiczyć umiejętności związane z koncentracją, tj. powinien umieć oczyścić umysł. Innymi słowy, uczeń powinien być zdolny wyciszyć wszelką aktywność umysłową.

Kliknij i zobacz wróżby Andrzejkowe! 


Potem przechodzi do kolejnej fazy, jaką jest rozpoznanie i analiza obcych wpływów, takich jak nagłe i pozornie niewytłumaczalne odczucia psychiczne lub fizyczne. Mogą pojawić się takie stany umysłu, jak radość, lęk, a także nagłe wspomnienia osób lub zdarzeń, których nic nie wydaje się łączyć z myślami w teraźniejszości czy też przeszłymi wydarzeniami w umyśle tego, u którego się pojawiają. Odebrane w ten sposób informacje, zanim przedostaną się do świadomości, przechodzą przez filtr naszych racjonalnych myśli, wartości, naszej wiedzy. Trudno więc odróżnić uczucia i refleksje docierające do nas telepatycznie od innej osoby – od emocji i skojarzeń, które należą do nas. Niemniej w wyniku treningu możliwe jest oddzielenie wiadomości odebranych telepatycznie od efektów własnej wyobraźni, wspomnień, skojarzeń. Sprawę nieco komplikuje fakt, że forma i typ odbieranych informacji zależy również od naszej osobowości. Każdy odbiera przekaz telepatyczny na swój sposób. Jeden powie, że widział śmierć swojej żony, drugi stwierdzi, że słyszał jak go przywoływała, a trzeci poczuje ból w piersiach. Osoby, które lubią eksperymentować mogą zajrzeć na portal www.sheldrake.org/Onlineexp/portal/, gdzie dowiedzą się, jak brać udział w różnych doświadczeniach prowadzonych na całym świecie.


Doradca duchowy Anja
Intuicja w biznesie, wsparcie duchowe, rozwój osobisty. Zapraszam!
Wyślij SMS o treści: TC.ANJA. treść pytania do eksperta
pod numer 73068. Koszt SMS to 3.69 zł brutto

Telefon Callback na stronie: 2.99 zł/min brutto.
Zobacz mój profil!

Foto: ThinkstockDodał(a): Bogumiła Grassmann , Środa 14.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×