Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

Ponieważ coraz więcej osób szuka pomocy u wróżki w przypadku niepłodności i bezpłodności, postanowiłam zgłębić ten temat i opisać go szerzej... Kochani, według Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność jest uznawana za chorobę społeczną. Problemy z zajściem w ciążę ma ponad 10 proc. par w Polsce (wg statystyk z 2010 roku). Z najnowszych badań (statystyki dostępne w internecie) wynika, że już co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko.

kobieta w ciąży

Statystyki są, jak widzicie przerażające. W 75 proc. tych przypadków problem niepłodności dotyka mężczyzn.
Kiedy staramy się o dziecko pół roku, rok, dwa i ciąży nie ma pojawiają się trudne emocje i ciężkie próby dla związku; zdarza się, że wtedy dzwonicie lub piszecie do wróżki. Za każdym razem mówię Wam, że porady o charakterze ezoterycznym nie zastąpią porad medycznych... W takich sytuacjach najlepiej i najrozsądniej jest wybrać się jak najszybciej do lekarza specjalisty; nie należy zwlekać z wizytą i pozostawiać sytuację przypadkowi, a już na pewno nie czasowi. Konieczne są badania, monitorowanie owulacji, badania poziomu hormonów, nasienia i wiele innych pozwalających lekarzowi określić przyczynę niepłodności i ustalić etap leczenia. W wielu przypadkach potrzebne są inseminacje, czasem in vitro a na pewno szereg specjalistycznych badań - jednym słowem długie leczenie i im dłużej zwlekacie z wizytą  u lekarza specjalisty w/w temacie, a jak piszecie mi, zwlekacie z braku czasu na wizytę, to tym bardziej obniżacie sobie szansę na zostanie rodzicami. Bo każdy z nas wie (choćby z lekcji biologii), że płodność ma ścisły związek z wiekiem; im kobieta później dojdzie do wniosku, że czas na zostanie mamą, tym trudniej będzie jej zajść w ciążę.

Pytacie mnie też, czy w kartach widać  jakieś oznaki, że możecie mieć problemy z płodnością. I tu powiem tak: każda kobieta wie, że jeśli ma cykle nieregularne to powinna zwiększyć czujność, bo może to być jedna z oznak obniżonej płodności. W tym wypadku też nie zwlekajcie z wizytą u lekarza ginekologa, bo tylko on może sprawdzić czy jest czego się bać, czy nie. Sporadyczne, przynajmniej w mojej praktyce (stawiam karty od 2003 roku) są sytuacje, kiedy kobieta pisze, że nie może zajść w ciąże i czy karty coś w tej sprawie radzą, a ja  kładę karty i tam widać, że małżeństwo powinno wyjechać na urlop, zapomnieć o pracy, cieszyć się tylko sobą, a z urlopu wrócą w trójkę. Ale kochani w takich sytuacjach chodzi o to, że poza domem jesteście bardziej zrelaksowani, macie więcej czasu dla siebie i na seks. W każdym innym przypadku, gdy staracie się o "dzidzię", co dwa, trzy dni  i mija pół roku i nadal nie ma ciąży, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. SMS do wróżki niestety nie zastąpi nam lekarza. Ja wiem, że w dobie internetu większość spraw załatwiamy drogą  elektroniczną, telefoniczną; płacimy rachunki, robimy zakupy, wielu z nas pracuje również w ten sposób, ale do lekarza niestety musimy wybrać się osobiście, a elektronicznie możemy jedynie ustalić termin wizyty.

Reasumując, zapraszam Państwa do zadawania pytań na każdy temat, ale ten, dlaczego nie mam dzidziusia i jaki jest powód tego, że staramy się o potomka, a jego nie ma, zostawmy lekarzowi... no chyba, że wróżka ma Was w końcu zdopingować do takiej wizyty! Wtedy, zapraszam!:)


Wróżka Agnes
Zadzwoń: 700 688 336
Opłata za minutę połączenia to 4.26 zł brutto
Wyślij SMS o treści: TC.AGNES. treść pytania do eksperta
pod numer 73068   Koszt SMS to 3.69 zł  brutto
                Pełny profil Wróżki znajdziesz tutaj.


Dodał(a): Karolina Kawecka , Piątek 15.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×