10 zasad królowej e-zakupów

Przy zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku zakupy w sieci pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

10 zasad królowej e-zakupów

10 zasad królowej e-zakupów1. Korzystaj ze sprawdzonych e-sklepów. Sprawdź, czy podają nazwę, adres, NIP, RE-GON i numer KRS lub EDG, przeczytaj opinie klientów.

2. Uważaj na aukcje. Wylicytowanego przedmiotu nie można zwrócić z powodu np. złego rozmiaru. Jeżeli masz szanse
obejrzeć rzecz w sklepie, a potem kupić ją taniej w internecie, zrób to.

3. Nie daj się nabrać na kosmiczne okazje. Torebka Alexandra Wanga, skóra naturalna, prosto z NY, 530 zł – ZAPOMNIJ! Wirtualni sprzedawcy to nie filantropi.


Czy szczęście można kupić? Kliknij i przekonaj się sama!


10 zasad królowej e-zakupów

10 zasad królowej e-zakupów4. Kupując markową rzecz, przeczytaj opis i obejrzyj przedmiot na zdjęciu, zwróć uwagę na detale, porównaj z oryginałem, np. na stronie projektanta albo na net-a-porter.com – sklepie z luksusowymi ubraniami i akcesoriami.

5. Znajdź najniższą cenę. Wpisz nazwę poszukiwanego przedmiotu czy usługi, a witryny takie jak Ceneo, Okazje.info, Nokaut itd. wyszukają sprzedawców, którzy oferują najniższą cenę. Pamiętaj, że do ceny musisz doliczyć koszty przesyłki, podatek oraz cło – jeśli sprowadzasz towar spoza UE.

6. Licytując na aukcji, nie podbijaj ceny, zaczaj się i uderz w ostatnim momencie. Jeśli wpiszesz kwotę wyższą choćby o grosz, zwiększasz szansę na wygraną. I co chwilę odświeżaj stronę!

Kliknij i poznaj opinie na temat zakupów grupowych!

7. Zapłaciłaś z góry? Obejrzyj towar w obecności kuriera. Najlepiej jednak płacić przy odbiorze. Jeżeli nie ma takiej możliwości, postaraj się płacić osobną kartą, na której masz niewielki limit lub poproś bank o wy-danie specjalnej wirtualnej karty – za każdym razem przelewasz  na nią tyle, ile wynosi transakcja.

10 zasad królowej e-zakupów

10 zasad królowej e-zakupów8. Kupując w firmowym e-sklepie, w ciągu 10 dni możesz zwrócić towar bez podania przyczyny. Nie można odstąpić od umowy w przypadku zakupu wycieczek, biletów na imprezy, spektakle, koncerty.

9. Dokonuj e-zakupów wyłącz-nie z pewnego komputera z odpowiednimi zabezpieczeniami. Pamiętaj, żeby poruszać
się po szyfrowanych stronach (mają na początku adresu witryny "https", a nie "http"). Nie podawaj pochopnie
swoich danych osobowych – to w dzisiejszych czasach towar, którym firmy handlują między sobą.

Kliknij i dowiedz się, jak wytrwać na zakupach z mężczyzną!

10. Nie wahaj się zgłaszać nieuczciwych sprzedawców, w uzasadnionych przypadkach zostawiaj negatywne komentarze.

Oszukano cię?

Bezpłatnej pomocy prawnej z zakresu prawa konsumenckiego udzielają m.in. Konsumenckie Centrum E-porad, Oddziały Federacji Konsumentów.

Pomoc uzyskasz też za pośrednictwem Infolinii Konsumenckiej: 800-007-707Źródło: Cosmopolitan
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 05.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Ja muszę się szczerze przyznać, że z robieniem zakupów, zwłaszcza odzieży mam sporo problemy. Dlatego też tak się zastanawiam, czy nie skorzystać z pomocy specjalistki, jaką bez wątpienia jest stylistka osobista Warszawa https://nikitina.pl/ . Dzięki niej bowiem mogłabym się w końcu dowiedzieć, w czym wyglądam korzystnie, a jakie ubrania zupełnie do mnie nie pasują.
Dodano: 2016-10-26 08:28:35 Zgłoś nadużycie
izazi
Kupuję tylko w sprawdzonych sklepach, rekomendowanych przez znajomych. Tym sposobem trafiłam na świetną sukienkę z kolekcji http://sugarfree.pl/ Na wyprzedaży zapłaciłam o 40% taniej z darmową przesyłką.
Dodano: 2014-11-15 15:45:26 Zgłoś nadużycie
bananek56
Robiąc zakupy w internecie warto zarejestrować się na stronie www.cash4free.pl. Dzięki niej możemy dostać zwrot gotówki za zakupy u sprzedawcy. Wystarczy się zarejestrować :)
Dodano: 2014-08-26 10:31:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×