Tylko oryginał

W sieci trudno dokładnie sprawdzić towar. Podpowiadamy ci, jak uniknąć kupienia podróbki.

Tylko oryginał

Nie ma jednej recepty, aby uchronić się przed zakupem imitacji, w Internecie jest ich mnóstwo. Ale można zminimalizować ryzyko. Ubrania i dodatki najlepiej kupować na stronach producentów. Wtedy masz sto procent pewności, że są oryginalne.

Jeśli kupujesz w innym sklepie lub od osoby prywatnej, bądź czujna. Oglądaj dokładnie zdjęcia: powinny być zrobione przez sprzedających, a nie ściągnięte ze strony producenta – jak to się zdarza w przypadku elektroniki.

PATRZ NA SZCZEGÓŁY – np. na metce zamiast logo Adidas jest Adibas. Pytaj, skąd pochodzi towar, a jeśli produkt jest sprzedawany jako nowy, poproś o paragon – on jest dowodem na to, że firma jest zarejestrowana i działa zgodnie z prawem. Sprawdź także historię oraz reputację sprzedawcy – czytaj opinie innych klientów. Jeśli cokolwiek wyda ci się podejrzane, nie ryzykuj!

OMIJAJ FAŁSZYWKI

- Noszenie ich to OBCIACH!
Większe wrażenie zrobisz w rzeczach, które nie mają znanej metki, np. z second-handu, czy od młodych projektantów.

- Możesz mieć problemy
Nie tylko sprzedawanie podróbek, ale też ich kupowanie jest przestępstwem. Okazja typu: duży flakon perfum Diora za 40 zł może się dla ciebie skończyć wezwaniem na policję.

ZGŁASZAJ NIEUCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW

Żeby podróbki zniknęły z sieci, ludzie muszą przestać je kupować, a sprzedawcy sprzedawać. Gdy znajdziesz imitację w sieci,  poinformuj o tym producenta danej rzeczy.

Tekst: Sandra Ostanek
Źródło: JOY

Dodał(a): Marcelina Romańska , Piątek 21.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×