5 rzeczy, których nigdy nie powinnaś zakładać na rozmowę kwalifikacyjną cz. 2.

Jakich jeszcze stylizacji unikać podczas rozmowy o pracę? Sprawdź!

rozmowakwakcz22222.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj

WYZYWAJĄCYCH UBRAŃ 

Choć niektóre kobiety sądzą, że pokazanie swoich cielesnych atutów podczas rozmowy kwalifikacyjnej może dodać im punktów w oczach rekrutera, w rzeczywistości jest to bardzo złudne. Oczywiście, podczas rozmowy trzeba wyglądać ładnie i atrakcyjnie, jednak bez przesady. Przede wszystkim mamy wyglądać elegancko, kompetentnie i z klasą. Wszelkie prześwity, przykrótkie spódnice i głębsze dekolty lepiej zostawmy sobie na spotkania towarzyskie.  


MASYWNEJ BIŻUTERII

Na rozmowach kwalifikacyjnych lepiej zbytnio nie szokować, także w kwestii dodatków. Na taką okazję radzimy wybrać delikatny łańcuszek, a masywną i mocno błyszczącą kolię zostawić sobie na kolację z ukochanym. Nie chcesz chyba, żeby biżuteria odwracała uwagę od tego, co mówisz? Warto również przyjrzeć się ilość zakładanej na rozmowę biżuterii. Biżuteria ma przecież delikatnie zdobić, a nie sprawić, że będziemy wyglądać "jak choinka". Przez rekrutera może to bowiem zostać odebrane jako brak klasy. 


SANDAŁÓW 

Niezależnie od tego, jak gorąco jest w dniu Twojej rozmowy kwalifikacyjnej, nie można pojawić się na niej w sandałach. Jeśli starasz się o poważną posadę, Twój strój musi świadczyć o tym, że jesteś poważnym człowiekiem. Oczywiście, jeśli jest gorąco, możesz wybrać lżejsze pantofle lub baletki, jednak utrzymane w eleganckim tonie. 

Do spraw oczywistych należy również kwestia czystości ubrań oraz tego, że bezwzględnie muszą być uprasowane, ale o tym nie trzeba już chyba wspominać. 

zdjęcie: iStock  

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 13.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×