5 rzeczy, których nigdy nie powinnaś zakładać na rozmowę kwalifikacyjną cz. 1.

Czeka Cię rozmowa o pracę? Zobacz, czego na nią nie zakładać, aby nie zmniejszyć swoich szans na zatrudnienie!

rozmowaczegoneizakladacmain.jpg

Rozmowa kwalifikacyjna to stresujące przeżycie. Podczas jednego spotkania musimy bowiem wywrzeć na naszych rozmówcach jak najlepsze wrażenie, niemal z każdego punku widzenia. Chcemy wypaść elokwentnie, kompetentnie, a do tego dobrze prezentować się fizycznie. Jak to wszystko zrobić? Po pierwsze trzeba merytorycznie przygotować się do rozmowy, a po drugie - zadbać o strój idealny. Podpowiadamy, czego stanowczo NIE zakładać, aby nie zmniejszyć swoich szans na dobrą pracę. 

Rzeczy w stylu boho

Choć ubrania w stylu boho są ostatnio szalenie modne, a ten punkt wydaje się zaskakiwać, specjaliści radzą, aby na biznesowe spotkania i rozmowy kwalifikacyjne unikać zakładania tego typu stylizacji. Dlaczego? Ubrania w stylu boho kojarzą się z osobami pełnymi romantyzmu, wolnymi ptakami, artystami i marzycielami. Jeśli starasz się o pracę plastyka, być może takie ubranie pomoże Ci w karierze, jeśli jednak chcesz procować w biurze, stylizację boho zdecydowanie zostaw sobie na "po rozmowie". 

Ubrań z dżinsu 

Choć według niektórych spodnie jeansowe w połączeniu z białą koszulą wyglądają elegancko, podczas rozmowy kwalifikacyjnej stanowczo nie należy sprawdzać, co na ten temat sądzi nasz rekruter. Oczywiście, biała koszula zestawiona z jeansami wygląda modnie i efektownie, jednak na rozmowę warto ubrać się nieco bardziej klasycznie, bo jeans może zostać odebrany jako oznaka braku szacunku lub, w najlepszym przypadku, zbyt duża nonszalancja. 

Cześć drugą znajdziesz tutaj


Zobacz też:

zdjęcie: iStock  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 13.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
to prawda, że ubiór ma znaczenie. ale inne rzeczy też, okazuje się,że nietypowe hobby może pomóc:blog.impel.pl/rozmowa_o_prace_a_bycie_geekiem zresztą do każdej rozmowy o pracę warto się dobrze przygotować.
Dodano: 2017-07-29 23:00:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×