Firmowym szczurkom mówimy NIE!

W niewielu biurach wszyscy są dla siebie mili i życzliwi. Często miejsca te przypominają kłębowisko gryzoni, które wciąż walczą o swoją pozycję i podgryzają innych. Jak się zachować, gdy staniesz się ofiarą złośliwych intryg kolegów?

Firmowym szczurkom mówimy NIE!

1. Miałaś chore dziecko i bardzo spieszyłaś się do domu, dlatego zapomniałaś wysłać ofertę przetargową w umówionym terminie do klienta. Wysyłasz ją następnego dnia, o opóźnieniu wie koleżanka z pokoju. W sumie nic wielkiego się nie dzieje, klient odpowiada, że otrzymał od ciebie wiadomość i w ciągu kilku dni podejmie decyzję. Niestety, po południu zostajesz wezwana do szefa na dywanik. Przełożony udziela ci ostrej reprymendy, pojawiają się sformułowania: "Zawaliłaś", "Jesteś nad wyraz nieodpowiedzialna", "Masz szczęście, że tym razem nie zamierzam wyciągnąć konsekwencji służbowych". Wracasz do swojego pokoju i...

Gotujesz się ze złości, ponieważ jest jasne, że jedyną osobą, która mogła poinformować przełożonego o niegroźnej wpadce, jest twoja koleżanka. Chciałabyś szczerze powiedzieć, co o niej myślisz, ale powinnaś się powstrzymać. Gorące emocje nie są w tego typu sytuacjach najlepszym doradcą. Lepiej rozegrać to inaczej. Zacznij się zwierzać: że dostałaś upomnienie i... cóż, pewnie to z winy klienta, bo przecież tylko on mógł poinformować o tym przełożonego. Możesz westchnąć: "Widzisz, Zosiu, jak to jest, nikomu nie można ufać, ludzie wbiją ci nóż w plecy w najmniej oczekiwanym momencie. No ale przyjdzie kryska na Matyska...". Udawaj, że ciągle mówisz o kliencie, jednak cały czas obserwuj reakcję Zosi. Może to być naprawdę interesujące... A na przyszłość ubezpieczaj się przed atakiem takiego biurowego szczurka: jak tylko powinie ci się noga, natychmiast sama idź do szefa, żeby poinformować go, co się stało, i wyjaśnić dlaczego. Będziesz kryta i nikt nie będzie mógł już na ciebie donieść, a dodatkowo zyskasz opinię osoby szczerej i prostolinijnej, co w pracy jest cenne.Dodał(a): Marta Śliwińska , Czwartek 28.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
rendus
Wyścig szczurów trwa!
Dodano: 2011-11-03 21:23:21 Zgłoś nadużycie
passionfruit
Takie sobie te rady, ale faktycznie może kiedyś którą wykorzystam
Dodano: 2011-07-28 22:19:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×