5 rzeczy, które natychmiast uczynią Cię szczęśliwą w pracy

Nawet ludzie, którzy osiągnęli sukces, muszą pracować nad tym, aby budować swoje wymarzone życie zarówno w pracy, jak i w domu. O ile można kochać swoją pracę, o tyle obowiązki od 9 do 17 z pewnością Cię nie definiują. Twoim celem powinno być stworzenie strefy komfortu i radości. Przed Tobą wspaniały poradnik, który pozwoli Ci połączyć szczęście i sukces zawodowy.

iStock-511918608 (1).jpg

OKREŚL, CO Poprawi Ci humor w pracy

Pierwszym krokiem w kierunku szczęśliwego życia zawodowego jest uznanie, że zawsze istnieją pewne pola do poprawy. Postaraj się ustalić, co sprawia, że masz problemy z nudą w pracy, co powoduje, że czujesz się przytłoczona lub, co wzbudza w Tobie poczucie stagnacji. Określ, jakie rzeczywiste zmiany mogą spowodować rozwiązanie tych problemów. Ureguluj równowagę swojej obecnej roli lub sprawdź, czy nie sprawdziłabyś się lepiej w innej. Pamiętaj, że zawsze jest rozwiązanie i nie warto czekać. Weź sprawy w swoje ręce!

Zrzuć kamień z serca i obierz właściwą drogę

Trwanie w złości lub frustracji, nie jest dobrym pomysłem. Zamiast się obwiniać,  spróbuj porozmawiać z przyjaciółką, mamą lub babcią. Poproś o wsparcie kogoś z zewnątrz. Ciekawym pomysłem jest również pisanie dziennika. To właśnie on pomoże Ci uporać się z emocjami, które w Tobie drzemią. Nawet kilka linijek dziennie może pomóc Ci rozpoznać, co sprawia, że czujesz się zdenerwowana. Podziel się ze sobą tym, co myślisz i spróbuj znaleźć najbardziej realne rozwiązanie, ale pamiętaj, aby nie planować milowych kroków, które rzeczywistości do niczego dobrego nie doprowadzą. Wspinanie się małymi kroczkami, po drabince pełnej wyzwań do zrealizowania, sprawi Ci radość, ponieważ szybko zobaczysz efekty swoich działań.

Przestań czuć się winna

Od czasu do czasu zdarza Ci się wyjść z biura przed 17? Nie powinnaś obwiniać się o wcześniejsze wyjście z miejsca pracy. Spotkania z przyjaciółmi i czas spędzony z rodziną są równie ważne, co praca i dopóki uważasz, że wykonujesz ją bez zarzutów, powinnaś być w stanie odchodzić od swojego biurka bez skrupułów.

Nie ma nic złego w angażowaniu się w materialne sprawy

Nie ma nic złego w nagradzaniu siebie rzeczami, które się kocha w zamian za ciężką pracę. Torebka od projektanta, bilety na koncert lub luksusowy dzień w spa? Czemu nie, wydawanie zarobionych pieniędzy na rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze, jest nie tylko satysfakcjonujące, ale także sprawia, że doceniasz wszystko, co kupiłaś, bo wiesz, jak ciężko na to pracowałaś.

Nie bój się prosić o to, czego potrzebujesz

Czasami zmiana nawet najmniejszych szczegółów, może być ogromną różnicą w trybie Twojej pracy. Nigdy nie dowiesz się, „co by było, gdyby”, jeśli wciąż będziesz bała się pytać. Byłabyś zaskoczona, gdybyś wiedziała ile Twoich pracodawców, było z Ciebie zadowolonych i ceniło Twój talent. Zachęcaj swoich przyjaciół i współpracowników do mówienia o najdrobniejszych potrzebach, bo to naprawdę zmienia i ułatwia życie. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 07.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×