Jak być szczęśliwym w pracy?

Twoja praca nie daje o sobie zapomnieć nawet wtedy, kiedy już dawno z niej wyszłaś? Ciągły stres, natrętne myśli i wszędobylski chaos codziennie ci towarzyszą? Skończ z tym raz na zawsze, uporządkuj swój system pracy i zacznij ją lubić. Zobaczysz, że twoje życie zawodowe odwróci się o sto osiemdziesiąt stopni.

jak być szczęśliwym w pracy.jpg

Przeciętna osoba spędza w pracy połowę swojego życia. Jeżeli wiąże się to ze stresem i niepożądanymi emocjami, warto zadać sobie pytanie, czy na pewno jest się szczęśliwym lub pomyśleć o zmianie pracy. Zanim jednak wyciągniesz pochopne wnioski, spróbuj zmienić kilka rzeczy, które być może sprawią, że znowu zaczniesz czuć się spełniona.

BAŁAGAN

Jest wrogiem spokojnego myślenia. Biurko pełne karteczek z notatkami, kubków po wypitej kawie i całej sterty niepotrzebnych rzeczy, nie wpływa pozytywnie na nastrój, a co za tym idzie na wykonywaną pracę. Nawet najdrobniejsze zmiany w aranżacji przestrzeni, pomogą osiągnąć spokój umysłu. Kathleen Vohs z Uniwersytetu w Minnesocie potwierdza, że „ludzie mogą zyskać więcej, jeśli mają czysto na biurku”.


AMBICJA I CELE

Cele należy obierać w granicach zdrowego rozsądku. Ambicja i szaleńcze dążenie po trupach do osiągnięcia sukcesu, są powodem do wyrzutów sumienia i zmęczenia. Ludzie, którzy do sukcesu wędrują małymi kroczkami, są szczęśliwsi i bardziej zmotywowani do działania.

ENTUZJAZM

Nie zapominaj, jak bardzo zależało ci na tej pracy. Nie pozwól, aby radość z jej zdobycia uleciała bezpowrotnie. Z entuzjastycznym podejściem i codzienną dawką nowo wyznaczanych celów, praca stanie się przyjemniejsza, a twój wysiłek z pewnością zostanie doceniony.


JĘZYK I MOWA CIAŁA

W zamian za jeden uśmiech można dostać naprawdę sporą dawkę pozytywnej energii. Zagadaj do kogoś bez powodu w windzie, uśmiechnij się do kolegi z naprzeciwka. Zobaczysz, jak pozytywnie wpłynie to na otoczenie i spowoduje natychmiastową reakcję zwrotną, w postaci zastrzyku optymizmu.

KREATYWNOŚĆ

Zamień sztampowe myślenie na kreatywne i poszukaj innowacyjnych rozwiązań. Zmień sposób rozwiązywania problemów i zadań, na zupełnie odwrotny niż do tej pory. Twórcze łamanie reguł i proponowanie nowych rozwiązań przełamie psychologiczne bariery i sprawi, że praca stanie się przyjemniejsza.


ŁZY I STRACH

Jeżeli są towarzyszem każdego dnia spędzonego w pracy, mogą spowodować załamanie nerwowe lub depresję. Znajdź sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Zapisz się na basen lub jogę i stopniowo ucz się pozostawiania problemów związanych z pracą w pracy. Endorfiny przywrócą pozytywne myślenie i z czasem codzienne pokonywanie wyzwań związanych z pracą stanie się łatwiejsze.

Zdjęcie: Thinkstock
Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 01.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar