Nie bój się odejść z pracy! Zobacz, jak napisać wypowiedzenie

Zmiana pracy często wiąże się z czymś nieprzyjemnym. Zanim do tego dojdzie osobę, która odchodzi, czeka jeszcze dużo formalności. Jedną z nich jest napisanie wypowiedzenia umowy o pracę. Zobacz, jak należy napisać takie wypowiedzenie według naszego wzoru.

zmiana pracy.jpg

Zmiana pracy lub jej utrata w wielu przypadkach może odmienić życie. Przeciążenie pracą, ciągły stres i brak możliwości oderwania się od myślenia o niej to droga w złym kierunku. Lęk przed zmianą w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do depresji!

Pamiętaj, że każda zmiana zawsze wiąże się zmianą na lepsze! Dla większości młodych osób zmiana pracy w dzisiejszych czasach to nic trudnego. Świadomie przyznają się nawet do tego, że zmiana pracy co kilka lat, to coś normalnego. Opuszczenie dotychczasowego miejsca pracy wiąże się z chęcią powiększenia zarobków, zmiany swojego życia, koniecznością wzbogacenia swojego CV lub z niezadowoleniem z pracodawcy.

Z pewnością pracy nie należy zmieniać pod wpływem impulsu i warto pamiętać, że odwrotu prawdopodobnie już nie będzie. Jeżeli racjonalnie określiłaś swoją sytuację i jesteś pewna, że już czas odejść, musisz wiedzieć, że większość umów o pracę, a już na pewno tę zawartą na czas nieokreślony da się wypowiedzieć. Zapoznaj się z przygotowanym przez nas wzorem wypowiedzenia umowy o pracę i skutecznie zmień swoje życie!

WZÓR WYPOWIEDZENIA UMOWY O PRACĘ

Musisz pamiętać o wszystkich formalnościach, które powinny znaleźć się w takim piśmie. W prawym górnym rogu załącz nazwę miasta i datę.  Z lewej strony kartki zamieść swoje imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania lub zameldowania. Z prawej strony imię i nazwisko osoby, do której kierujesz pismo oraz adres, pod którym znajduje się firma.

Tytuł takiego pisma to zwyczajnie: wypowiedzenie umowy o pracę. Musi znajdować się na środku kartki i być nieco większych rozmiarów niż reszta tekstu. Dobrze jest również wyboldować tytuł.

Jeżeli chodzi o samą treść, powinna ona brzmieć w sposób następujący: niniejszym wypowiadam umowę o pracę zawartą dnia (tutaj należy umieścić datę i miejscowość, w której znajduje się firma), pomiędzy (Twoje imię i nazwisko), a (nazwa Twojej firmy) z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego  (liczba miesięcy, czyli czas, jaki dostałaś na wypowiedzenie umowy o pracę).

Pod głównym tekstem wypowiedzenia należy umieścić grzecznościową formułę „z poważaniem” i odręczny podpis. Pamiętaj także, aby na wypowiedzeniu znalazło się miejsce na potwierdzenie wypowiedzenia przez pracodawcę i jego podpis.

Zapoznałaś się już z wzorem wypowiedzenia umowy o pracę i jak widzisz napisanie go, nie jest skomplikowane. Czas na podjęcie odpowiedniej decyzji.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 02.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×