Ta kobieta dzieli Internautów. Swoją decyzją inspiruje i obrzydza

Ludzie robią różne rzeczy, aby poprawić pewność siebie i wzmocnić poczucie własnej wartości. To, co zrobiła to dziewczyna przeszło najśmielsze oczekiwania Internautów.

morgan.jpg

Kiedy blogerka fitness Morgan Mikenas jako dziecko uczestniczyła w zajęciach wychowania fizycznego, prześladowano ją za pojawiające się włoski na nogach. Po powrocie do domu błagała matkę, aby ta nauczyła ją, jak je golić. Kilka lat później dziewczyna podjęła kontrowersją decyzję dotyczącą tej czynności. Otóż: przestała je golić całkowicie.

Nie zależy mi, aby cała ludzkość przestała golić nogi i pachy. Chcę zainspirować innych do odnalezienia tego, co jest dla nich najbardziej komfortowe – wyjaśnia w swoim filmie na YouTube. 

I tak, podejmując decyzję o niegoleniu ciała, nigdy nie spojrzała wstecz. Pomimo tego, że społeczeństwo kładzie nacisk na kobiety, aby wyglądały w określony sposób, Morgan pragnie, aby jej ciało wyglądało tak, jak stworzyła je matka natura. 

Kiedy w przeszłości pozwalałam sobie na kilka dni przerwy w goleniu nóg, czułam się brudna, zawstydzona i niekobieca. Golenie sprawiało, że stawałam się seksowna i pełnowartościowa. Nigdy więcej do tego nie dopuszczę. Szczerze mówiąc? Szaleje za swoimi włosami na nogach. Kocham je, ponieważ są częścią mojego ciała. Lubię swoją naturalną wersję. Pokazuję  to wam, ponieważ chcę, abyście robili wszystko, co sprawia, że czujecie się dobrze”. 

Kobieta wywołała lawinę komentarzy. Internauci przekrzykują się, twierdząc, że jest inspirująca, obrzydliwa i niehigieniczna jednocześnie. Pomimo tego Morgan z pełną akceptacją swojego chłopaka, wciąż trwa w postanowieniu i dodaje kolejne zdjęcia. Jej profil na Instagramie zgromadził już prawie 70 tysięcy fanów z całego świata.

Nikt nie powinien podporządkowywać się wymyślonym regułom. Powinniśmy czuć się dobrze we własnych ciałach. Bycie innym jest normalne, to coś dobrego. To cię kształtuje i daje ci wolność - podsumowuje blogerka

Co myślisz o tej dziewczynie? Powinna dzielić się z całym światem swoją historią? Czy, aby na pewno nie jest to kolejna próba wywołania taniej sensacji w mediach społecznościowych i zwrócenia na siebie uwagi? 


Zdjęcia: Instagram


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 25.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×