5 nieporozumień dotyczących silnych kobiet

Silne i niezależne kobiety są często postrzegane, jako złowieszcze, smutne i samotne feministki. Dlaczego mężczyźni posiadający te same cechy są doceniani i szanowani lub wręcz celebrowani przez otoczenie? Warto pochylić się nad tymi nieścisłościami i wyjaśnić kilka nieporozumień, które wciąż krążą po świecie.

iStock-611871378.jpg

Tylko dlatego, że niezależne kobiety są samowystarczalne i wiedzą czego chcą, nie należy przyklejać im łatek kobiet samotnych i niezdolnych do współodczuwania. W rzeczywistości bardzo możliwe, że wiele z nich, to wspaniałe partnerki. Zatem rzućmy okiem na najczęściej występujące nieporozumienia.

Są singielkami

Niezależna kobieta wie, jak kochać. Do wyboru partnera podchodzi selektywnie, więc jeśli jest singielką, świadczy to wyłącznie o tym, że nie trafiła na kogoś z kim mogłaby się związać. Nie ma to nic wspólnego z wybujałym ego! Nie chce marnować czasu z kimś nieodpowiednim, wyłącznie ze strachu przed samotnością lub z powodu nieporadności życiowej. Kiedy pojawia się nowy partner, jest otwarta na odkrywanie możliwości.

Nie czują niepewności

Tylko dlatego, że kobieta jest bardzo pewna siebie, nie oznacza, że nie przeżywa chwil zwątpienia. Jest jak każdy człowiek i od czasu do czasu czuje niepewność. Może tego nie pokazuje, ale pod powierzchnią jej pewność siebie ma niedociągnięcia, których się wstydzi.

Są samolubne

Skupianie się na własnych namiętnościach i potrzebach nie jest samolubne samo w sobie. Ludzie powinni odróżniać egoizm od zdrowego dążenia do samorealizacji. Niezależna kobieta nie lekceważy ludzi, którzy ją otaczają. Wie, kiedy uczynić z siebie priorytet lub zrobić krok wstecz. Jest asertywna i idzie po to, czego chce. Potrafi postawić na swoim, jeśli ktoś stanie na drodze do realizacji jej celów.

Są egocentryczkami

Pewność siebie i egocentryzm to dwie zupełnie różne rzeczy. Niezależna kobieta jest z siebie dumna, ale nigdy nie pomyśli, że jest lepsza od ludzi, którzy ją otaczają. Świadomość własnych wartości pozwala jej nie przejmować się ludźmi, którzy próbują ją pogrążyć, co nie oznacza, że nie wie co to pokora.

Są niegrzeczne

Może wydawać się trochę zimna i zdystansowana, ale nie można równoważyć tego z lekceważeniem innych. Jeśli ktoś jest poważny w miejscu pracy, nazywa się go profesjonalistą.  Od kobiet w ogóle nie powinno się oczekiwać nieustających uśmiechów i tęczowego humoru, tylko po to, aby można było uznać je za miłe! Silna i niezależna kobieta nie dba o to, kto i co o niej pomyśli lub czy się komuś spodoba. Dba o to, aby być traktowaną poważnie.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 02.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×