Jaka praca pasuje do Twojej osobowości?

Może wśród 9 typów osobowości odnajdziecie swój, a wraz z nim po nitce do kłębka dojdziecie do pracy swoich marzeń?

praca-a-osobowosc.jpgGrunt to mieć taką pracę, która będzie waszą radością i największą przyjemnością. Na pewno słyszeliście kiedyś takie powiedzenie, że z niewolnika nie ma robotnika. Chyba coś w tym jest!

Jeśli nadal szukacie swojej drogi życiowej, macie wrażenie, że los pokierował Was nie tak jak powinien i źle czujecie się w swojej obecnej pracy, nie załamujcie rąk. Może jest jeszcze jakieś wyjście? Przede wszystkim powinniście odnaleźć swoje powołanie, taką branżę, działkę, czy zadanie, które będzie Wam sprawiało satysfakcję, a do tego przynosie jakiś dochód.

Zobaczcie, w jakich branżach najlepiej sprawdzają się osoby, które mają dany rodzaj osobowości. Może wśród tych 9 typów odnajdziecie swój, a wraz z nim po nitce do kłębka także swoje życiowe powołanie?

 Zobacz także: Jak zorganizować miejsce do pracy?

Jaka jest najlepsza praca dla danych typów osobowości?

1. INTROWERTYK

OPIS: Jesteś introwertykiem, jeśli nie lubisz pracować w grupie, a wolisz działanie w pojedynkę. Jeśli jest taka potrzeba - potrafisz być bardzo skupiona i skoncentrować się tylko na jednym zadaniu, chociaż wokół byłby gwar i zamęt. Zwracasz dużą uwagę na szczegóły. 

NAJLEPSZE BRANŻE: weterynaria, muzeum, informatyka, nauka.

NAJLEPSZE ZAWODY: weterynarz, archiwista, programista, social media menager, programista, pracownik naukowy, księgowy.

2. EkstraWERTYK

OPIS: Jesteś ekstrawertykiem, jeśli lubisz pracę zespołową i przemawianie do publiki. Ni masz nic przeciwko byciu liderem grupy. Uwielbiasz wielozadaniowe wyzwania. 

NAJLEPSZE BRANŻE: zasoby ludzkie, public relations, sprzedaż, służba zdrowia.

NAJLEPSZE ZAWODY: fizjoterapeuta, pomoc dentystyczna, kierownik sprzedaży, rzecznik prasowy, agent nieruchomości, aktor. 

Zobacz także: Kodeks pracy - jakie dni wolne przysługują Ci poza urlopem?

3. organizator

OPIS: Jesteś organizatorem, jeśli zwracasz uwagę na szczegóły i cenisz sobie praktyczne rozwiązania. Lubisz konwencje i porządek w życiu codziennym, a także ustalone zasady i procedury oraz zarządzanie i organizację danych. Najchętniej pozbyłabyś się wszelkiego bałaganu i wszędzie wprowadziła porządek. Nową pracę zaczęłabyś od dobrego zorganizowania biura. 

NAJLEPSZE BRANŻE: wydawnictwa, administracja, finanse. 

NAJLEPSZE ZAWODY: redaktor, asystentka, pracownik administracyjny, księgowy, urzędnik. 

4. artysta

OPIS: Jesteś artystą, jeśli swoją pracę wybierasz pod takim kątem, byś mogła rozwijać w niej swoje zdolności kreatywne i mogła popisać się innowacyjnymi rozwiązaniami. Nie lubisz konwencjonalnych działań. Najchętniej pracowałabyś na własną rękę, bez ścisłego grafiku, sztywnych godzin pracy. 

NAJLEPSZE BRANŻE: design, pisanie, marketing, public relations, teatr, muzyka. 

NAJLEPSZE ZAWODY: projetkant wnętrz, grafik, pisarz, muzyk, szef kuchni, kompozytor, aktor, rzecznik prasowy. 

5. opiekun

OPIS: Jesteś opiekunem, jeśli lubisz pomagać innym ludziom. Chętnie pracujesz dla dobra innych, jesteś osobą odpowiedzialną, wiarygodną i dobry z Ciebie organizator. 

NAJLEPSZE BRANŻE: medycyna, edukacja, opieka socjalna, administracja, zasoby ludzkie, sprzedaż. 

NAJLEPSZE ZAWODY: lekarz, pielęgniarka, dietetyczka, logopeda, fizjoterapeuta, opiekunka, nauczyciel, pracownik socjalny, pracownik administracyjny, pracownik HR, organizator wydarzeń kulturalnych, pracownik sprzedaży. 


6. przedsiębiorca

OPIS: Jesteś przedsiębiorcą, jeśli masz smykałkę do interesów, jesteś urodzonym przywódcą a do tego jesteś pewny siebie i bardzo ambitny. 

NAJLEPSZE BRANŻE: uczelnie wyższe, biznes, finanse, prawo, polityka. 

NAJLEPSZE ZAWODY: profesor, trenr biznesu, bankier, prawnik, sędzia, polityk. 

7. analityk

OPIS: Jesteś analitykiem, jeśli lubisz analizować, najlepiej w pojedynkę, tak długo aż dojdziesz do sedna danej sprawy. Jesteś dokładny, sprawdzasz wszystko szczegółowo. 

NAJLEPSZE BRANŻE: nauka, medycyna, wojsko, prawo, biznes, IT, finanse. 

NAJLEPSZE ZAWODY: inżynier, lekarz, naukowiec, dowódca wojskowy, prawnik, detektyw, sędzia, strateg firmy, programista, księgowy. 

8. idealista

OPIS: Jesteś idealistą, jeśli chcesz zrobić wszystko, by uczynić świat lepszym miejscem. Lubisz pracować w grupie. Masz wzniosłe cele. 

NAJLEPSZE BRANŻE: praca socjalna, zasoby ludzkie, edukacja, służba zdrowia, polityka, sztuka. 

NAJLEPSZE ZAWODY: pracownik socjalny, nauczyciel, logopeda, fotograf, filmowiec, polityk, projektant. 

Zobacz także: 5 najlepszych miast na weekendowy wypad

8. REAlista

OPIS: Jesteś realistą, jeśli wolisz działać, niż zastanawiać się i analizować. Jesteś praktyczny, lubisz pracę przy użyciu maszyn i narzędzi. Potrafisz zachować spokój nawet w trudnych chwilach. 

NAJLEPSZE BRANŻE: sport, handel, produkcja, budownictwo, transport, nauka, biznes, prawo, rolnictwo. 

NAJLEPSZE ZAWODY: sportowiec, trener osobisty, stolarz, hydraulik, rolnik, mechanik, elektryk, kierowca, analityk biznesowy, detektyw, policjant, strażak. 

Na świecie jest tak wiele różnych zawodów, że trudno byłoby uwzględnić je wszystkie w tym spisie. Dlatego kierujcie się także proponowanymi branżami. Może uda wam się znaleźć własną drogę. 

Źródło: MilionKobiet.pl, about.com
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 28.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Trzeci, przeczytany artykuł z rzędu, który jest o niczym. Nic się nie dowiedziałam, bo nie przyporządkuję się do żadnego typu. Przynajmniej wypiszę się szybciej z newslettera ;)
Dodano: 2015-10-31 09:34:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×