Aktywne warszawianki

W ramach projektu realizowany będzie program szkoleniowy składający się z bloków tematycznych m.in.: warsztaty rozwoju zawodowego, szkolenie Akademia Handlowca, warsztaty z zakresu aktywnego poszukiwania pracy oraz wizaż.

Aktywne warszawianki

Adresaci szkolenia: 100 kobiet pozostających bez zatrudnienia (bezrobotne i nieaktywne zawodowo), w tym: do 25 roku życia, powyżej 45 roku życia, bez kwalifikacji zawodowych
-matki powracające po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci

DODATKOWE WSPARCIE DLA KOBIET 45+:

WARSZTATY AKTYWNA 45+ - 16 godzin Program szkolenia Projekt zakłada realizację następujących form wsparcia:
WARSZTATY ROZWOJU ZAWODOWEGO (30 godzin)
mające na celu ułatwienie Uczestniczkom odnalezienia w sobie mocnych i słabych stron, umiejętność obiektywnej samooceny, identyfikowanie własnych potrzeb i ich zmian, wykorzystanie potencjału w życiu zawodowym i osobistym, asertywność, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, znaczenie kształcenia ustawicznego.

SZKOLENIE AKADEMIA HANDLOWCA
(84 godziny)
mające na celu ukazanie skutecznych technik sprzedaży, telemarketingu, gwarantującą skuteczną wizytę handlową i efektywne diagnozowanie oczekiwań klientów, prezentacje ”produktu”, negocjacje w biznesie, metody budowania relacji z klientem, wywieranie wpływu na innych, autoprezentacja (na zajęciach będzie wykorzystana kamera) i automotywacja. Zajęcia prowadzone przez wybitnych trenerów posiadających ogromne doświadczenie w zakresie handlu.

WARSZTATY Z ZAKRESU AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY
(30 godzin)
prowadzone przed doradcę zawodowego wprowadzające Uczestniczki w znajomość rynku pracy na terenie Warszawy, ukazujące metody aktywnego poszukiwania pracy w tym z wykorzystaniem Internetu (zajęcia w sali komputerowej). Warsztaty będą obejmowały umiejętność sporządzenia właściwego CV i Listu Motywującego, ćwiczenia praktyczne w zakresie rozmowy kwalifikacyjnej i autoprezentacji przed potencjalnym pracodawcą, techniki mowy ciała (zajęcia z kamerą).

ZAJĘCIA Z WIZAŻU
(12 godzin)
teoretyczne i praktyczne mające na celu pomóc w komunikacji wizualnej w autoprezentacji, zostaną uwzględnione zasady doboru garderoby i elementów prawidłowego wizerunku to znaczy: fryzury, makijażu, typu stroju, fasonu w korelacji z sylwetką.

PRAWO JAZDY KAT.B (30 godzin teorii i 30 godzin praktyki)
Każda kobieta otrzyma możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach teoretycznych i praktycznych wraz z możliwością przystąpienia do 1 egzaminu państwowego.

AKTYWNA 45+ (16 godzin)
zajęcia dla kobiet powyżej 45 roku życia, motywujące do przełamania postrzegania siebie jako ”mniej wartościowego” potencjalnego pracownika, pozwalające uwierzyć w swoją wartość, wiedzę i doświadczenie, wzmocnić wiarę we własne siły i zmotywować do dalszego kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

INDYWIDUALNE DORADZTWO (3 godziny dla każdej z Uczestniczek)
Każda z Uczestniczek będzie mogła skorzystać z porad indywidualnych:prawnika: z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego,psychologa doradcy zawodowego.

Zakres usług wchodzących w szkolenie: materiały promocyjne i szkoleniowe, przerwy obiadowe, zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu po zakończeniu kursu, doskonałe zaplecze metodyczne Warunki ukończenia szkolenia.

Miejsce szkolenia:
ul. Bukowińska 22/8b w Warszawie

Termin zgłoszeń upływa: 15 kwietnia 2011

Kontakt w sprawie szkolenia: Anna Panasz , tel. 223983641

Szkolenie jest bezpłatne.

Źródło: www.inwestycjawkadry.pl
Dodał(a): Redakcja , Środa 30.03.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Maja
Dobrze, że na portalu można znaleźć też inf. o szkoleniach. Łączę dzięki temu przyjemne z pożytecznym!
Dodano: 2011-04-11 23:05:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×