Sygnały, które mówią, że czas odejść z pracy!

Zastanawiasz się nad zmianą swojego życia? Czujesz, że utknęłaś w martwym punkcie? Zobacz sygnały, które potwierdzają, że już czas zmienić pracę.

zmeczenie praca.jpg

RUTYNA

Jeżeli czujesz, że w pracy nie wykorzystujesz wszystkich swoich możliwości, nie masz szans na pokazanie swoich mocnych stron, a każdy dzień wygląda w zasadzie identycznie, to sygnał, że zaczyna Cię dopadać rutyna. Powtarzalne zadania, brak możliwości samorealizacji i perspektyw na awans mogą doprowadzić do szaleństwa. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, porozmawiaj ze swoim szefem, być może zaproponuje rozwiązania, które poprawią Twoje samopoczucie i myślenie o pracy.

POCZUCIE NIEDOCENIENIA

Czujesz się niedoceniona, choć pracujesz ponad swoje siły? Pracodawcy bardzo często zapominają o odpowiednim okazywaniu uznania wobec swoich pracowników. Poinformuj swojego szefa, że zależy Ci na tym, aby od czasu do czasu, usłyszeć opinię dotyczącą efektów Twojej pracy. Poczucie niedocenienia może wpływać na pracownika równie stresująco co ciągła krytyka, ale też skutecznie zniechęcać go do efektywnej pracy.

STRES

Na samą myśl o wyjściu do pracy boli Cię brzuch, nie możesz dogadać się ze swoimi współpracownikami, a dodatkowo szef traktuje Cię, delikatnie mówiąc, niezbyt dobrze? To symptomy, które powinny uświadomić Ci, że nie ma sensu dłużej się męczyć. Stałe napięcie, wyczerpanie emocjonalne, pesymizm i ciągły stres wywołany pracą mogą doprowadzić do depresji, a w skrajnych przypadkach nawet do poważniejszych chorób psychicznych i fizycznych.

NIEDOPASOWANIE KWALIFIKACJI DO STANOWISKA

Ignorowanie przez pracodawców wysokich kwalifikacji pracownika i brak dopasowania jego naturalnych predyspozycji i talentów do stanowiska jest deklarowane przez 45 procent Polaków. Zmarnowany potencjał pracownika może skutecznie zniechęcić go do efektywnej pracy. Dodatkowo banalne zadania lub co grosza, zadania, które Cię upokarzają to jednoznaczny sygnał do tego, aby opuścić dotychczasowe miejsce pracy

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 05.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Symptomy były. Z pracy odeszłam bo już nie dawałam rady. Całkowite wypalenie. Niestety, od roku bez pracy i nic na horyzoncie :(
Dodano: 2016-09-05 16:55:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×