Łódzki Kongres Kobiet

Przyjdź i zobacz sama! Może to właśnie Ciebie szukają! Może to właśnie Ty rozpoczniesz swoją przygodę z Kongresem Kobiet!Łódzki Kongres Kobiet

Łódzki Kongres Kobiet

Po raz pierwszy w Łodzi - Kongres Kobiet. Wyższa Szkoła Pedagogiczna  w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 243 zaprasza w dniu 20 kwietnia 2013 roku wszystkie Panie zainteresowane realizowaniem misji Partnerstwa Łódź dla Kobiet, które jest organizatorem imprezy

Kongres Kobiet miał swój początek w 2009 roku, gdy jako ruch społeczny, rozpoczął aktywizację społeczną i polityczną kobiet w Polsce ale również oferował niesamowitą moc wrażeń i dobrej zabawy. Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk, nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną.

W tym roku również Łódź postanowiła oferować Łodziankom przestrzeń dla kobiecej energii. Kongresowi przyświeca hasło „Partnerstwo i kreatywność” nawiązujące do tego, jakie są i powinny być łódzkie kobiety.
Imprezę swoimi osobami uświetnią min.: Agnieszka Kozłowska – Rajewicz - Minister Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Danuta Huebner – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Joanna Skrzydlewska- Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Hanna Zdanowska – Prezydent Łodzi, prof. Ewa Rumińska-Zimny - ekspert ONZ, wykładowca SGH zajmuje się kwestiami rozwoju oraz rolą kobiet w nowoczesnej gospodarce, dr Barbara Labuda – polityk, Rada Programowa Kongresu Kobiet i wiele innych znanych i lubianych pań, dziennikarek, publicystek.

W tym znamienitym gronie Kongres zaprasza na szereg paneli poświęconych tematyce problemów współczesnych kobiet, tych zawodowych i osobistych, tych sfery życia publicznego i prywatnego, w tym: zdrowia, przedsiębiorczości, przemocy wobec dzieci, rodzicielstwa, równości i różnorodności.

Ponadto, w ramach zorganizowanego plebiscytu „Kobieta Kreuje – Łódź 2012, podczas Kongresu nagrodzonych zostanie 20 Łodzianek, które w 2012 roku według głosujących, swymi działaniami, postawą, kreatywnością wpłynęły na pozytywny wizerunek Łodzi i dokonały czegoś szczególnego dla innych. Dwadzieścia Łodzianek otrzyma statuetki na uroczystej gali poprzedzającej recital Małgorzaty Flegel i Pawła Serafińskiego.

Szczegóły i harmonogram dotyczące imprezy można na bieżąco śledzić na stronie www.lodzkikongreskobiet.pl

Nie wstydź się i przyjdź! Nie wiesz jak się ubrać na taką okazję? Nic nie szkodzi. Przejrzyj tutaj kilka wskazówek!


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto:ThinkstockDodał(a): Marietta Figa , Środa 13.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×