W(ww)ejdź do szkoły

Chciałabyś lepiej zarabiać, nauczyć się języka albo zmienić zawód? To wszystko jest możliwe! Nie odkładaj tego na później. Oferta kursów jest bardzo bogata i, co ważne, tania. Czy wiesz, że możesz dokształcać się nawet za darmo? Masz szeroki wybór. Skorzystaj, bo naprawdę warto!

W(ww)ejdź do szkoły

Języki obce


Kilka sposobów na języki

  •  Na stronie WWW. Sama wybierasz poziom kursu i jego zakres. Błędy w ćwiczeniach są automatycznie poprawiane. Poprzez system rozpoznawania mowy korygowane są także wady wymowy. Takie lekcje oferuje np. www.angielski.edu.pl. Większość serwisu jest bezpłatna, ale można zamówić także kursy płatne (6,58 zł miesięcznie za kurs 12-miesięczny) lub np. same słówka, które będą przesyłane SMS-em (9 zł miesięcznie).
  •  Kontakt e-mailowy. Na skrzynkę e-mailową dostajesz kolejne lekcje. Usługę zamawiasz w serwisie WWW. Co jakiś czas czeka cię sprawdzian postępów w nauce (także e-mailem). Chcesz skorzystać? Zajrzyj np. na www.slowka.pl. Nauka jest bezpłatna, chyba że chcesz za pośrednictwem serwisu skorzystać z usług tradycyjnego korepetytora. Wtedy będzie to kosztowało ok. 30 zł za godzinę nauki.
  •  W internetowej klasie. Masz normalne lekcje, tyle że odbywają się w internecie. Spotykacie się o wyznaczonych godzinach. Nauczyciel (np. na www.e-nauka.org) organizuje nawet tradycyjne klasówki. Ten sam materiał możesz opanować również samodzielnie w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Za czteromiesięczny kurs zapłacisz 110 zł.


Kursy na płytach

 Tradycja i nowoczesność w jednym. Jeżeli nie przekonuje cię nauka tylko w wirtualnej rzeczywistości, znajdziesz dla siebie inne możliwości, np. kursy na płytach CD lub DVD. Kosztują od 20 zł (w zależności od stopnia trudności, twoich oczekiwań i zasobności kieszeni). Najprostsze kursy oferują tradycyjną naukę słówek wzbogaconą o nagrane scenki i możliwość sprawdzania wymowy. Najbardziej zaawansowane mają opcję korzystania z czatów internetowych, testów sprawdzających i konwersacji z nauczycielem. Jest wiele serii wydawniczych. Począwszy od najtańszej "Lingua Match 3 Light" po najdroższą "EuroPlus+". W zależności od zakresu ta ostatnia może kosztować od 99 do 399 zł.


Pogaduszki

Nauka za naukę.

Lubisz poplotkować? Rób to – tylko w obcym języku. Nie masz znajomych za granicą? To nie problem. Poznasz język za pośrednictwem internetowych baz osób z całego świata. Jak? Włącz komputer i wejdź na strony internetowe, np. www.sgh.esn.pl albo www.niemie cki.ang.pl/jezykzajezyk.php, lub po prostu wpisz w wyszukiwarce hasło "język za język" albo "eTandem". Tam na pewno znajdziesz kogoś, kto będzie posługiwał się interesującym cię językiem. Sama nauka odbywa się na zasadzie wymiany: cudzoziemiec uczy cię swojego języka, a ty jego – swojego (niekoniecznie polskiego, tylko tego, który dobrze znasz, np. hiszpańskiego).

Możecie ze sobą rozmawiać za pośrednictwem Gadu-Gadu lub innych komunikatorów internetowych, a jeśli tylko starczy wam samozaparcia − przesyłać sobie filmiki, np. z rozmówkami w nietypowych sytuacjach. Na stronach umożliwiających nawiązanie takich znajomości czuwają specjaliści, którzy w razie potrzeby służą pomocą językową.


Dodał(a): Olga Wap , Środa 23.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×