Polska sztuka w Empiku - wygraj zestaw z kolekcji Empik Art

Polska sztuka wychodzi poza ściany galerii!

Wygraj jeden z zestawów przedmiotów użytkowych z kolekcji Empik Art

Dzieła wielkich mistrzów od lat inspirują projektantów mody i designerów. Dzięki temu prace znanych artystów pojawiają się nie tylko na pamiątkach z muzealnych sklepików, zdobią także kreacje na wybiegach, codziennie używane sprzęty czy podręczne drobiazgi. Dzięki tej idei prace rodzimych twórców – w nowej formie – wychodzą w miasto, chowają się do kieszeni albo kładą na półkach domowego zacisza. Teraz polska sztuka może dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Obrazy wybitnych polskich tworców ozdobią m.in. notesy, kubki, lusterka i torby.

W ramach Empik Art już od trzech lat tworzone są kolekcje przedmiotów użytkowych zdobionych obrazami znanych grafików, malarzy i ilustratorów. Pojawiają się także przedmioty przedstawiające obrazy wybitnych klasyków. Dotychczas w seriach ukazały się prace m.in.: Bożki Rydlewskiej, Beaty Murawskiej, Józefa Wilkonia, Włodzimierza Szpingera, Joanny Sarapty, Andrzeja Pągowskiego czy Rafała Olbińskiego.

Joanna Concejo – wybitna polska ilustratorka, autorka książek obrazkowych. Jej ilustracje wystawiane są na indywidualnych wystawach na całym świecie. Ilustrowany przez nią „Książę w cukierni”, wydany przez Format, został wybrany książką roku 2013 przez polską sekcję IBBY.

Dominik Jasiński – artysta wszechstronny, jeden z najbardziej utalentowanych twórców młodego pokolenia. Jego prace można oglądać na ekspozycjach stałych m.in w The YARD Gallery w Holywood oraz Galerii Przy Teatrze w gmachu Teatru Narodowego w Warszawie.

Jan Feliks Kallwejt – warszawski grafik i ilustrator. Znany głównie z charakterystycznych ilustracji pojawiających się w polskich i zagranicznych mediach, m.in. w „Wired”, „New York Timesie”, „Pulsie Biznesu” czy „Przekroju”.

Wiesław Wałkuski – artysta, grafik, jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród m.in. Grand Prix Biennale Plakatu Polskiego oraz nagrody Art Directors Club w Nowym Jorku.

Stanisław Wyspiański – malarz związany z okresem Młodej Polski. Rysownik, pisarz, inscenizator teatralny, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i genialny wizjoner. Tworzył zarówno przedmioty użytkowe, jak i dzieła artystyczne oraz literackie, w tym jeden z najważniejszych polskich dramatów – „Wesele”.


KONKURS!

Mamy dla was 2 zestawy przedmiotów z pracami Wiesława Wałkuskiego. 1: Torba i notatnik; 2: Kubek i lusterko.

Jeżeli chcesz aby to właśnie do Ciebie trafiły, odpowiedz: Który artysta najbardziej Cię inspiruje i dlaczego? Zgłoszenie wyślij na adres: milionkobiet@milionkobiet.pl

Wybierzemy 2 najciekawsze odpowiedzi i nagrodzimy wyżej wymienionymi zestawami.

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.POWODZENIA!


Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.03.2016 (aktualizacja: 2016-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Kiedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu Empik Art? W regulaminie widnieje data 19 kwietnia. Pozdrawiam.
Dodano: 2016-04-20 08:13:28 Zgłoś nadużycie