Wygraj książkę "W samym sercu morza"

Lubicie być na bieżąco z nowościami na rynku wydawniczym, a może znacie kogoś takiego i chcielibyście zrobić mu świąteczny prezent? Mamy dla was super konkurs.

Wygraj książkę "W samym sercu morza"

W listopadzie, nakładem wydawnictwa Harper Collins ukazała się powieść "W samym sercu morza" autorstwa Nathaniela Philbricka. Jest to powieść non fiction, opowiadająca o katastrofie statku wielorybniczego Essex, który w XIX wieku zatonął wskutek zderzenia z ogromnym wielorybem. W grudniu do kin trafił film w wersji 3D o tym samym tytule. Gwarantowane świetne efekty specjalne i doborowa obsada - na ekranie pojawią się m.in. Chris Hemsworth, Brendan Gleeson czy Benjamin Walker.

Książka która przeszywa cię na wskroś. Philbrick stworzył niesamowity thriller z wiekowej opowieści. Skrupulatnie trzyma się faktów i elokwentnie napisana. Meville (autor Moby Dicka) byłby dumny. - The New York Times

Fasycnująca... Jedna z najlepszych opowieści przygodowych  w historii kraju. -
The Wall Street Journal

Urzekająca. - Time

O książce

Dwudziestego listopada 1820 roku statek wielorybniczy Essex zostaje staranowany przez ogromnego kaszalota. Dwudziestoosobowa załoga wyrusza trzema szalupami ku brzegom Ameryki Południowej. Czeka ich cztery i pół tysiąca mil żeglugi po bezkresnym oceanie. W ciągu najbliższych trzech miesięcy przekonają się, do czego może posunąć się człowiek walczący z morzem, gdy widzi, jak jego towarzysze, jeden po drugim, giną z pragnienia, głodu, chorób i przerażenia.
Katastrofa statku wielorybniczego Essex stała się wydarzeniem tak legendarnym, jak niemal sto lat później katastrofa Titanica. Była inspiracją dla Hermana Melville’a do napisania kulminacyjnej sceny w słynnej powieści Moby Dick.

Wygraj książkę "W samym sercu morza"

O autorze

Nathaniel Philbrick to amerykański pisarz i żeglarz. Po wieloletniej współpracy z magazynem Sailing World poświęconym żeglarstwu, napisał kilka książek poruszających tę tematykę m.in. The Passionate Sailor, Second Wind i Yaahting: A Parody. Wiele jego powieści, a wśród nich W samym sercu morza, Sea of glory czy The last stand znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa.


KONKURS

Mamy dla Was 10 książek "W samym sercu morza. Jeżeli chcecie wygrać jedną z nich, wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Dlaczego to akurat Ty powinnaś wygrać tę książkę. Liczymy na kreatywne odpowiedzi. Odpowiedzi wysyłajcie na adres milionkobiet@milionkobiet.pl w treści dołączając swój adres zamieszkania. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 13 grudnia.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.


HarperCollins Polska - Kopia.jpg

Informacje o premierach wydawnictwa HarperCollins i konkursy z książkami znajdziesz na profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/HarperCollinsPolska

Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 07.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×