Czego najlepiej nie jeść na śniadanie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego najwyższy czas, abyś zwróciła uwagę na to, co jesz! Zobacz, jakich produktów lepiej unikać...

sniadaniiii.jpg

Śniadanie to bardzo ważny posiłek, który ma dostarczyć Ci energii na resztę dnia. Dlatego czasami powinnaś zrezygnować ze składników, na które masz akurat ochotę i wybrać coś zdrowego! Oto 6 produktów, których lepiej odmówić sobie podczas śniadania.


1. Kiełbasa i salami. Wiemy, że czasami masz na nie ochotę, jednak te produkty są przetwarzane i zawierają bardzo dużą ilość soli, która negatywnie działa na serce. Dzień powinnaś zaczynać raczej od lekkich przekąsek. Jeżeli jednak nie możesz sobie odmówić, zwracaj uwagę na to, jakie mięso kupujesz.

2. Owocowy napój. Mimo że nie zawsze masz czas na przyrządzenie ulubionego koktajlu, staraj się unikać napojów bogatych w konserwanty i cukry. 

3. Odgrzewane...kotlety? Zdarza się, że kiedy zostają nam resztki z wczorajszego obiadu, postanawiamy zjeść je na śniadanie. To duży błąd! Odgrzewanie pozbawia jedzenia wszelkich wartości odżywczych. Mimo że będziesz czuła się najedzona, szybko stracisz energię.

4. Zupki chińskie. Makaron z takich zupek w większości składa się z mąki bez żadnych wartości odżywczych. Nie mówiąc już o konserwantach, których pełno w takiej zupce.

5. Kawa i herbata. Zwracaj uwagę na ilości, w jakich je pijesz. Na śniadanie najlepiej wybrać smoothie ze świeżych owoców. Po kilku dniach zauważysz, że owocowa mikstura doda Ci jeszcze więcej energii niż kawa!

6.Smażone potrawy. Powinnaś ich unikać w każdym posiłku, jednak tłuszcz serwowany organizmowi od rana to nienajlepszy pomysł.


Co zatem możesz jeść na śniadanie do woli? Najlepiej sprawdzą się duże ilości owoców, jajka i płatki owsiane z mlekiem. Taki posiłek dostarczy Twojemu organizmowi niezbędnych witamin i poprawi trawienie!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 08.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
czemu nie herbata? przecież zielona ma antyoksydanty. Dobry też jest z rana kleik z siemienia lnianego, najlepiej złocistego (oleofarm) z miodem. Bomba energii!
Dodano: 2017-02-27 19:59:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dla tych którzy się odchudzają polecam zastosowanie naturalnego preparatu figurena slim który znacznie przyśpiesza proces utraty wagi. Udało mi się dzięki niemu schudnąć przez cały okres kuracji (3 miesiące) 15 kg.
Dodano: 2016-10-11 10:44:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
eee bo u nas to głównie kanapka z szynką i serem. nudy. czasem warto poświęcić kilka minut więcej. za granicą np. śniadania wyglądają tak: http://blog.impel.pl/nie-tylko-kanapka-sniadania-po-europejsku/ - garść inspiracji:)
Dodano: 2016-10-10 17:08:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×