Od tych produktów uzależnisz się najszybciej…

Przedstawiamy 6 produktów, z których lepiej zrezygnować, zanim będzie za późno!

2.jpg

Czy zdarza Ci się zwracać uwagę na to, jak na niektóre produkty reaguje Twój organizm? Jeśli nie, powinnaś jak najszybciej zacząć to robić! Nawet nie podejrzewałaś, że niektóre z nich mogą aż tak uzależniać…

1.Tłuste sosy. Każda z nas z pewnością ma taki w lodówce. Dodatkowo, bardzo lubimy potrawy oblane aromatycznym sosem. Zauważ, że w restauracji prędzej zdecydujesz się na pyszny makaron niż pieczeń z ziemniakami. To dlatego, że tłuszcz jest nośnikiem smaku, co sprawia, że takie danie bardziej nam smakuje.

2.Pizza. Masz wrażenie, że im częściej ją jesz, tym częściej masz na nią ochotę? To dlatego, że do wyrobu ciasta bardzo często używa się substancji chemicznych, które sprawiają, że wygląda ono na bardziej puszyste. 

3. Lody. Zawierają cukier, który silnie uzależnia. Dzieje się tak za sprawą dopaminy - hormonu szczęścia, który jest wydzielany w naszym organizmie po zjedzeniu czegoś słodkiego. Lody niestety są bardzo niepozorne - po ich zjedzeniu częściej czujemy się bardziej orzeźwieni niż przesłodzeni.

4. Białe pieczywo. Zawsze masz je pod ręką? A może zauważyłaś, jak reaguje Twój organizm kiedy zdarza Ci się mijać piekarnię? Nie możesz się powstrzymać, prawda? Pamiętaj, że białe pieczywo jest bardzo tuczące!

5.Sól. Organizm bardzo szybko uzależnia się od jej smaku. Z dnia na dzień zaczynamy dodawać jej coraz więcej do ulubionych dań.

6. Chipsy. Zawierają ogromną ilość soli i tłuszczu, a do tego są pełne przypraw i chrupiące. Po dłuższym czasie podjadania chipsów z pewnością zauważysz, że nie wyobrażasz już sobie oglądania ulubionego serialu bez ich towarzystwa… Pora z tym skończyć!

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 06.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×