6 produktów spożywczych, które działają niczym... narkotyki

Co znalazło się na liście?

obiad.jpg

Zauważyłaś, że pewne produkty smakują Ci dużo bardziej niż inne? Dlaczego tak jest? Mamy dla Ciebie złą wiadomość... Niektóre składniki działają na nasz organizm niczym narkotyk! Co ciekawe, nie chodzi jedynie o żywność zawierającą dużą ilość cukru. Na zakazanej liście znajdują się również produkty wysoko przetworzone. 

LODY 

Po ich zjedzeniu czujesz niezwykłe orzeźwienie i radość? Wszystko przez zawarty w nich cukier. To nieprawda, że lody nie tuczą... 

SŁONE PRZEKĄSKI

Mało kto potrafi powstrzymać się przed zjedzeniem kolejnego chipsa, krakersa czy słonego paluszka... Tego typu przekąski zawierają mało błonnika- zamiast dostarczać naszemu organizmowi odpowiednie składniki, powodują że czujemy się jeszcze bardziej głodni. 

FRYTKI... W KAŻDEJ POSTACI 

Jeśli nie potrafisz zrezygnować z frytek i wymieniasz ich klasyczną wersję na frytki z batatów czy marchewki, niestety nie możesz mieć pewności, że są one mniej uzależniające i zdrowsze. Uzależnienie w tym przypadku jest spowodowane sposobem przygotowania posiłku. Unikaj smażenia warzyw na głębokim tłuszczu i dodawania do nich zbyt dużej ilości przypraw.

Słodkie napoje

Zwykle staramy się unikać gazowanych napojów, jednak szkodliwe i uzależniające są również soki o wysokiej zawartości cukru. Najlepsze dla Twojego zdrowia będzie wybieranie niegazowanej wody lub samodzielne przygotowywanie owocowych koktajli. 

PIZZA 

Masz wrażenie, że im częściej ją jesz, tym częściej masz na nią ochotę? Podobnie wygląda to z posiłkami typu fast food. Niestety, do tego typu żywności zwykle dodawane są uzależniające substancje chemiczne... 

Białe pieczywo 

Do białego pieczywa zwykle dodawane są substancje zapachowe, które sprawiają, że nie jesteś w stanie "przejść obojętnie" obok piekarni. Niestety, biały chleb, oprócz tego że uzależnia, jest bardzo kaloryczny.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 08.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
dlatego lepiej tego całkiem unikać,nie ma się chęci co raz częściej na następną i następną porcję. ja kiedyś mocno przesadzałam ale na szczęście wzięłam się za siebie - schudłam 11 kilo w ciągu dwóch miesięcy jak tylko odstawiłam fastfood i kupiłam sobie iqgreen. Prawda jest taka, że dla chcącego nic trudnego, trzeba znaleźć tylko motywację.
Dodano: 2017-10-10 15:02:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×