Charakterystyczne dania

Każda to posiada jakąś wiedzę na temat gotowania wie, że każda kuchnia świata posiada charakterystyczne dla siebie dnia.

Czasami mogą to być zupy, dania główne lub specyficzne trunki. Jedna z najbardziej tradycyjnych jest kuchnia angielska. Posiada ona wiele nawet zwykłych potraw beefburger jest dla Brytyjczyków bardzo specyficznych daniem, ponieważ jest to zwyczajny burger z wołowiną i warzywami. Jest to niezwykle smaczne danie tak jak muffiny, które jest to marchewkowe ciasto oraz batoniki. Nie można zapomnieć także o bardzo bliskiej smacznej kuchni jaką jest kuchnia rosyjska. Nie jest to jak wszyscy myślą tylko wódka i bimber, bo to przecież alkohole i są znane dobrze prawie na całym świecie. Kuchnia rosyjska ma również królową rosyjskich zup pochlopce. Jest to odpowiednik polskiej zupy o nazwie kartoflanka. Zawiera praktycznie te same składniki tylko oczywiście przyprawy mogą nieznacznie się różnić.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zonja
Kuchnia angielska wciąż zaskakuje, i to nie tylko słynnymi serami, ale także najlepszą baraniną i potrawami beefburger. Owoce morza także należą do niezwykłych potraw brytyjskich.
Dodano: 2014-04-03 12:58:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×