Czy dobre i naprawdę smaczne wino musi być drogie?

Coraz częściej na naszych stołach gości wino. Pijemy je do posiłków, ale także w ramach przyjemnego odpoczynku czy spotkania ze znajomymi. Czy jednak musimy wydawać majątek, by cieszyć się dobrym smakiem wina?

jak wybrać dobre wino.jpg

Czy dobre i naprawdę smaczne wino musi być drogie?

Wino w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularnym trunkiem. Pijemy je z bardzo różnych okazji: kiedy zapraszamy znajomych, gdy jemy obiad czy elegancką kolację lub kiedy mamy ochotę po prostu się zrelaksować. 

Zobacz też: KARTA WIN 

W naszym społeczeństwie utarło się stwierdzenie, że dobre wino musi sporo kosztować, zatem jeśli nie chcemy pić trunków nie wartych uwagi musimy sporo wyciągnąć ze swojego portfela. Czy to jednak prawda?

- Niektórzy uważają, że dobre wino kosztuje powyżej 50 zł, czasem nawet i więcej. Tymczasem już za 20-30 zł kupimy wino bardzo dobre jakościowo. Wino nie powinno być bardzo drogie. Dobrze jest kupować wina w średniej cenie i odnaleźć ich wysoką jakość. Najważniejsze jest to, by próbować win z różnych regionów i mieć świadomość, że cena dopasowana jest do jakości  - mówi w rozmowie z "Wprost" pani Ewa Pustoszkin, kierownik w firmie importującej wina.

tanie wino2.jpg

Dobre wino wcale nie musi być bardzo drogie

Najważniejsze jest, by, zanim zdecydujemy się kupić konkretną butelkę wina dokładnie przeczytać etykietę, która się na nim znajduje. To właśnie na niej znajdziemy najważniejsze informacje, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze wina. Oczywiście warto zwrócić uwagę na rocznik, ale ważną informacją, która pomoże dobrać odpowiednie wino jest także szczep oraz miejsce pochodzenia.

Zobacz też:JAK OTWORZYĆ BUTELKĘ WINA? 

- Określenia, takie jak: Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon, Carménère, to nazwy szczepów chyba najbardziej popularnych wśród polskich klientów. Dobrze jeżeli jest napisane, skąd wino pochodzi, czyli pojawia się tzw. apelacja. Sprawdźmy też, czy wino jest wytrawne, półsłodkie czy półwytrawne, zobaczmy, jaka jest jego cena, kto je produkuje, co wiąże się z marką tego wina, jak ona jest postrzegana - mówi pani Ewa Pustoszkin.

Jak widać przy wyborze dobrego alkoholu jakim jest wino nie powinniśmy się sugerować głównie jego ceną. Kiedy zwrócimy uwagę na pozostałe szczegóły może się okazać, że wina z najwyższej półki wcale nie są lepsze od tych nieco tańszych, a skoro tak jest to po co przepłacać? Jak widać tańsze wcale nie musi oznaczać gorszej jakości, która nas nie zadowoli. Oczywiście marka może mieć dla nas duże znaczenie, co wiązać się będzie z wyższą ceną, ale to nie zawsze jest gwarancją posiadania przez wino tego czego oczekujemy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 24.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
dla mnie dobre nie znaczy drogie, mam swój ulubiony sklep wina.com.pl gdzie dobre wina można kupiwć w na prawdę dobrej cenie
Dodano: 2016-07-29 09:40:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×