Dobierz się do owoców

Jabłko bez ogryzka w kilka sekund, obrane awokado równie szybko? To możliwe, pod warunkiem że używa się tak nowoczesnych gadżetów.

Dobierz się do owoców

Ananas rozebrany

Aby dostać się do słodkiego miąższu, trzeba najpierw odkroić od ananasa twardą skorupę i wyciąć niejadalny środek. Obie czynności wykona specjalny wykrojnik. Wystarczy odkroić górę ananasa, wkręcić przyrząd do środka i wyciągnąć zawartość. www.toys4boys.pl (75 zł).

Pomarańcze w plastrach Dobierz się do owoców

Do obierania i krojenia cytrusów przydaje się wygodny nożyk. Specjalnie wyprofilowane ostrze ze stali nierdzewnej ułatwia nacinanie grubej skórki pomarańczy i grejpfrutów. Nożyk sprawdzi się też do wycinania dekoracji z innych owoców. www.czerwonamaszyna.pl (140 zł).

Obrane awokado

Pomysłowe narzędzie, które szybko i precyzyjnie oddziela miąższ od skórki, jednocześnie krojąc owoc na plasterki. Wykonane jest z elastycznego plastiku, więc bez problemu poradzi sobie z owocami różnej wielkości. www.fide.pl (29,90 zł).

Wiśnie bez pestek

Z tą małą, ale bardzo poręczną drylownicą szybko pozbędziesz się pestek z wiśni, czereśni, a nawet z oliwek. Jest solidna (wykonano ją bowiem ze stali nierdzewnej), będzie więc służyć ci przez wiele lat. www.megapunkt.pl (25 zł).

Kiwi w kawałkach Dobierz się do owoców

Łyżeczka ułatwiająca jedzenie kiwi. Ma specjalną, cienką krawędź, którą sprawnie odcina się miąższ od skórki. Można jej użyć także do usuwania nasion z melonów, ogórków, papryki oraz innych warzyw i owoców. www.superwnetrze.pl (19 zł).Dodał(a): Redakcja , Wtorek 28.12.2010 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MariolciaK
fajny pomysł z tą łyżeczką do kiwi:)
Dodano: 2011-07-15 10:06:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×