Jak jeść pałeczkami? Poznajcie bardzo przydatny trik

Jesteście fanami chińszczyzny, ale jedzenie pałeczkami, choć jest świetną atrakcją, sprawia wam czasem trudności? W takim razie mamy coś idealnego, co rozwiąże wasz problem. Zobaczcie!

jak jeść pałeczkami.jpg

Jak jeść pałeczkami? Poznajcie bardzo przydatny trik

Wszyscy coraz bardziej otwieramy się na nowe smaki. Coraz częściej decydujemy się na to, by poznać inne, często egzotyczne kuchnie. Nowe doznania kulinarne sprawiają nam przyjemność, a przy okazji możemy także nieco poznać zwyczaje innych kultur, co z pewnością poszerza nasze horyzonty.

Fanów kuchni chińskiej i japońskiej, jest coraz więcej. I nie ma się co dziwić, w końcu dania w woka, czy dobrze przyrządzone sushi to naprawdę pyszne dania. Jednak taki rodzaj jedzenia wymaga także pewnych specjalnych akcesoriów jakimi są pałeczki.

Posługiwanie się pałeczkami wcale nie należy do bardzo prostych czynności. Oczywiście, jeśli ktoś od dziecka ma z tym styczność znacznie łatwiej jest mu opanować tę sztukę. Wielu z nas musi się jednak samemu nauczyć posługiwania tymi tajemniczymi przedmiotami.

 

Nawet kiedy uda nam się opanować sztukę jedzenia pałeczkami, nie zawsze sprawia nam to łatwość. Choć pozornie potrafimy się nimi posługiwać, to kiedy próbujemy jeść nimi posiłek jest nam zwyczajnie niewygodnie. Nie chcąc jednak rezygnować z tej atrakcji, która jest nieodłącznym elementem kuchni chińskiej staramy się ignorować ten brak komfortu.

Zobacz też: JAK OCZYŚCIĆ PAPRYKĘ, OBRAĆ KIWI LUB MANGO? POZNAJ KUCHENNE TRIKI, KTÓRE CI POMOGĄ 

To wszystko wcale nie musi tak wyglądać. Mamy dla was proste i dobre rozwiązanie, które w końcu ułatwi i uprzyjemni wam jedzenie chińszczyzny! Wystarczy odpowiednio związać dwie pałeczki za pomocą gumki recepturki i włożyć między nie zwinięty kawałek karteczki. Taki mały zabieg sprawi, że znacznie łatwiej będzie wam chwytać jedzenie za pomocą tych nietypowych sztućców. Od dziś Jedzenie pałeczkami nie musi więc wiązać się z niewygodą, wręcz przeciwnie.

Oto dokładna instrukcja, która wyjaśni wam jak przygotować pałeczki do jedzenia. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 27.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×