Jak przechowywać lody, by nie zamarzały?

Najgorsze uczucie na świecie? Niemożność nałożenia lodów, które zamarzły!

ThinkstockPhotos-521085390.jpg

Nie ma nic gorszego, niż męczące upały. Chociaż i tak są one lepsze niż przymarzanie do przystanku podczas najchłodniejszych wieczorów w zimie. Pozostając w temacie zimnych rzeczy, gdy wysoka temperatura daje o sobie znać, zaglądamy do zamrażarki. Gdy znajdujemy tam lody (a nie koperek w opakowaniu po lodach) z pewnością jesteśmy w 7 niebie! Co jednak, gdy nakładanie ich wygina nam łyżki i łamie plastikowe narzędzia do nakładania gałek z lodami? Jak zapobiec takiej sytuacji? Podpowiadamy!

Zobacz też: Jak zrobić domowe lody morelowe? 


Zaopatrz się dodatkowo w: kubełek z lodami i folię (może być spożywcza).


Co musisz zrobić? Zanim włożysz lody do zamrażarki, zaraz po usunięciu folii z produkcji, owiń opakowanie folią. Nie bez powodu producenci przed zamknięciem opakowują wszystko w folię. Więc albo jej nie zrywaj, albo dokładaj za każdym razem kawałek i przechowuj na tyłach lodówki.


Dlaczego to działa: folia minimalizuje dostęp powiewu chłodu z zamrażarki do lodów, co automatycznie dodatkowo ich nie “domraża”. Co natomiast powoduje umieszczenie pudełka w tylnej części zamrażarki? W tamtym miejscu temperatura jest bardziej stabilna, nie zmienia się tak bardzo jak ta przy drzwiach, co zapobiega rozmrażaniu i ponownym zamrażaniu.

Przeczytaj: CRUMBLE JABŁKOWO-GRUSZKOWE Z LODAMI WANILIOWYMI 


Co trzeba jednak zrobić, gdy zapomnieliśmy o folii? Przepłucz łyżkę w wodzie o ciepłej temperaturze każdorazowo przed zanurzeniem jej w pudełku. Ciepła temperatura pozwoli Ci rozdzielić lody i szybciej się do nich dostać.


Uwaga! Po takim zabiegu rekomenduje się jak najszybsze pochłonięcie lodów, by całkiem się nie rozpuściły.

Sprawdź też: Lody - prawda o popularnym przysmaku! 


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 07.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ciepła temperatura - to tak jak dalekie metry do szkoły.
Dodano: 2017-06-29 06:48:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×