Jakie dania były najmodniejsze w 2014 roku? Poznajcie listę

Jesteście ciekawi jakie dania budziły największe pożądanie i były najczęściej zamawiane w polskich restauracjach? Zobaczcie ich listę.

najmodniejsze_dania_2014.jpg

Jakie dania były najmodniejsze w 2014 roku? Poznajcie listę

 

Koniec roku to najlepszy czas na podsumowania. Branża kulinarna nie odstaje w tym względzie i postanowiono stworzyć ranking najbardziej popularnych i najczęściej zamawianych potrwa w 2014 roku. Co zatem zyskało miano najbardziej modnych potraw tego roku?

Według Newsweek.pl, który przepytał szefów kuchni o to, co najczęściej zamawiane jest w polskich restauracjach, pierwsze miejsce zajmuje hit kuchni włoskiej, czyli carpaccio. Danie to podawane jest najczęściej jako przystawka, a jest to bardzo cienko rozbite lub pokrojone mięso, często z dodatkiem parmezanu.

Zobacz też: NIEZWYKŁE RESTAURACJE Z CAŁEGO ŚWIATA 

Pozycja druga jest już znacznie bardziej sycąca, a jest to stek. Jak widać Polacy kochają mięso i nie zamierzają tego zmieniać. Najbardziej rozpowszechniony jest oczywiście stek z wołowiny, najlepiej w wersji amerykańskiej, choć w zależności od regionu, sposób przyrządzania potrawy jest różny.

restauracja2014_2.jpg

Oto dania najczęściej zamawiane w polskich restauracjach

 

Choć mięso bardzo często jest głównym wyborem Polaków, to Ci, którzy preferują dietę wegetariańską również w czołówce zestawienia znajdą coś dla siebie, a mianowicie hummus. W naszych restauracjach podawany jest raczej na zimno, z chlebem, odrobiną pasty sezamowej czy też czosnku. Jak widać bliski wschód jest nam nie tak daleki jeśli chodzi o kulinarne smaki.

Zobacz też: GDZIE ZJEŚĆ PODCZAS PODRÓŻY? OTO KILKA CENNYCH RAD 

Kolejną potrawą w zestawieniu jest... hamburger. Nie jest to jednak ten hamburger z fast-fooda, ale naprawdę wykwintna kanapka, która serwowana jest w coraz większej ilości restauracji. Zwykły burger stał się bardzo niezwykły, a sposobów i wariacji na temat jego podania pojawia się naprawdę wiele, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na piątym miejscu rankingu plasuje się sushi. Okazuje się bowiem, że Polacy bardzo polubili surową rybę, która przywędrowała do nas z Japonii, a dzięki większej dostępności produktów i cena nie jest już jak z kosmosu. To sprawia, że po to danie sięga coraz więcej osób, a co za tym idzie, zyskuje ono coraz większą rzesze fanów. Tu również pojawia się coraz więcej wariacji, które potrafią nadać tej potrawie naprawdę niezwykłego wyglądu, a także smaku.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 26.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×