Jakie są rodzaje pączków?

Mały przewodnik po pączkowych słodkościach z myślą o tłustym czwartku.

rodzaje-paczkow.jpgPączek to pączek - niby wszystko jasne. Musi być okrągły, zrobiony z ciasta drożdżowego i do tego bardzo słodki. Okazuje się jednak, że rodzajów pączków jest naprawdę dużo i nie chodzi tylko o smak nadzienia czy rodzaj posypki bądź polewy.

 POLECAMY: Jak zrobić oponki - najlepszy przepis na tłusty czwartek

Tradycyjne polskie pączki są okrągłe, puszyste, z marmoladą różaną w środku i właśnie takich pączków w cukierniach - czy to w tłusty czwartek czy w inny dzień - znajdziecie najwięcej. 

Ponieważ pączki to przysmak bardzo znany i lubiany nie tylko w Polsce, lecz także za granicami naszego kraju, może mieć naprawdę dużo różnych wersji.

POLECAMY: Czym zastąpić cukier?

  • PĄCZKI POLSKIE: okrągłe, wykonane z ciasta drożdżowego, puszyste, zazwyczaj z nadzieniem w środku. 

  • DOUGHNUTS: pączki z dziurką, wyglądem przypominające nasze oponki, jednak zrobione z ciasta drożdżowego. 

  • PĄCZKI WIEDEŃSKIE/HISZPAŃSKIE: wyglądem przypominają gniazdka z dziurką. W przeciwieństwie do tradycyjnych pączków wykonane są z ciasta parzonego (takiego jak na ptysie) i oblane słodkim lukrem. 

  • PĄCZKI BERLIŃSKIE: wyglądem przypominają tradycyjne pączki, różnią się jedynie małym szczegółem - mają na środku jasny pasek, przypominający obręcz. 

Może niektóre z tych pączków znajdziecie także w naszych cukierniach w tłusty czwartek? Wiele z nich na pewno już kiedyś jadłyście, nawet nie wiedząc o tym, że są tak popularne w Niemczech, Wiedniu czy Stanach Zjednoczonych.  

POLECAMY: Jak zmniejszyć kaloryczność pączków?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 03.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×