Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla

Trudno przecenić znaczenie dobrego noża kuchennego, dlatego też sieć Lidl przygotowała specjalną, świąteczną ofertę, w której do zdobycia są właśnie idealne noże. Zapoznajcie się z informacjami na ten temat.

Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla

Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla

Niedawno było głośno promocji w sieci Lidl, gdzie po przystępnych cenach były dostępne marki Wittchen. Teraz przyszedł jednak czas na specjalną ofertę, ale z akcesoriami kuchennymi.

Aż 83% z nas przyznaje, że nóż kuchenny jest zdecydowanie ważnym wyposażeniem każdej kuchni, a niemal co drugi Polak jest zdania, że noże kuchenne mogą nam służyć nawet całe życie. Nasze przywiązanie do noży wyrażamy w liczbie posiadanych ostrzy. Większość z nas ma w swojej kuchni ponad 6 noży, a co trzeci szczyci się posiadaniem zestawu noży w liczbie 4–6 sztuk.

Nóż, który będzie można otrzymać za zakupy w Lidlu, wykonany jest z wyjątkowo trwałej, wytrzymałej i odpornej na korozję stali chromowo-molibdenowo-wanadowej (X50 Cr Mo V15). Wszystkie elementy noża są płynnie połączone, a ostrze i uchwyt idealnie równe. Ergonomiczny kształt uchwytu noża dostosowany jest do kształtu dłoni, dzięki czemu gwarantuje wygodną pracę przez długi czas. Długotrwałą ostrość i wysoką odporność na tępienie nóż uzyskał dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali, odpowiedniemu procesowi hartowania, a także profesjonalnemu wykończeniu powierzchni tnącej.
Ponadto w opakowaniu znajduje się książeczka opisująca techniki krojenia, różne strefy noża wraz z ich przeznaczeniem oraz informacje na temat pielęgnacji noża.

Nóż nożowi nie równy

Szefowie kuchni są jednomyślni – prawdziwe gotowanie zaczyna się od dobrej jakości noża kuchennego.

Wszystko zależy od jakości stali, sposobu wykuwania noża i użytych stopów metali.To ważne jeśli chcemy mieć pożytek z noża przez długi czas. – komentuje Karol Okrasa.

Ponadto, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór takiego noża, w którym rękojeść z ostrzem tworzą jedną całość. – wtóruje mu Pascal Brodnicki.

Zapytany o swoje przywiązanie do noży Pascal Brodnicki odpowiada: Każdy szef kuchni ma swój własny komplet noży z idealnie dopasowanymi dla niego rękojeściami. I, jak dodaje Karol Okrasa, nikomu innemu nie pozwala nimi kroić.
Nóż musi „idealnie leżeć" w dłoni. Kucharze posługują się nim przez cały dzień, więc każdy wybiera taki, który jest dla niego wygodny. Szukając odpowiedniego porównania, musiałbym przyznać, że nóż dla kucharza jest niczym strój haute couture dla wielbicieli mody- puentuje Okrasa.

Aby wziąć udział w tegorocznej akcji i odebrać nóż szefa kuchni, należy zrobić zakupy w którymkolwiek ze sklepów sieci Lidl. Za każde wydane 60 zł otrzymamy jedną naklejkę.Po zebraniu 10 naklejek i uiszczeniu symbolicznej opłaty w wysokości jednego grosza otrzymamy profesjonalny nóż szefa kuchni. Z akcji wyłączone są napoje alkoholowe w tym piwa, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze, preparaty do początkowego żywienia niemowląt i przedmioty służących do karmienia piersią. Promocja będzie trwać od 1 do 24 grudnia lub do wyczerpania zapasów.


Niedawno odbyły się warsztaty kulinarne z Pascalem Brodnickim i Karolem Okrasą, na których używano właśnie noży, które możecie zdobyć w Lidlu. Zobaczcie relację z tego wydarzenia.


Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla


Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla


Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla


Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla


Kroi się na święta, czyli nowa akcja Lidla

Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 21.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×