Kuchnia polska, włoska, meksykańska...

Polska kuchnia nie jest tak doceniana za granicą, ale obcokrajowcy, którzy już spróbują polskich przysmaków jak bigos, wszelkiego rodzaju pierogi, barszcz, kapustę kiszoną czy ogórki kiszone są tym wszystkim zachwyceni.

Kuchnia polska ma więc duży plus, ale przy bliższym poznaniu, szczególnie dopiero u nas w kraju. Kuchnia zagraniczna popularna w Polsce to z kolei kuchnia włoska, meksykańska czy chińska. O kuchni tureckiej i amerykańskiej nie warto wspominać, bo budki i knajpy z „kebabem” i hamburgerami są prawie wszędzie. Ciekawe inspiracje do gotowania potraw z kuchni innych krajów można znaleźć w Internecie. Moje gotowanie z takimi przepisami było bardzo udane i ciekawe, więc warto polecić kulinarne eksperymenty z kuchniami zachodnimi czy tez orientalnymi. Wychodzą z tego bardzo przyjemne dla podniebienia smaki i jakże różne od tych znanych nam na co dzień.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zonja
Po ostatnim pobycie w Walii mam kulinarne zapędy do kuchni brytyjskiej. Mieszam czasem z polskimi smakami także również wychodzą przyjemne dla podniebienia smaki. Ostatnio robiłam brytyjski lancz po polsku.... wszyscy się zachwycali.
Dodano: 2014-03-28 07:31:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×