Najnowszy hit Instagrama- niebieski ramen, czyli... rosół w słodkiej wersji!

Ten deser staje się coraz bardziej popularny!

ramenramen.jpg

Jeszcze niedawno najdziwniejszym deserem było słodkie, lodowe spaghetti. Ostatnio na Instagramie pojawił się jednak nowy, kulinarny hit- niebieski ramen, nazwany przez jego miłośników Ice Stream. W skład deseru wchodzi niebieski makaron wykonany z tradycyjnej, japońskiej galaretki Kanten, smakującej jak algi oraz skondensowane mleko i owoce. Do deseru dodaje się również małe, japońskie ciasteczka ryżowe, kruszony lód oraz syrop z białych brzoskwiń.


Czy wiedziałaś, że oryginalna zupa ramen to jedno z najczęściej fotografowanych dań na Instagramie? Z czego składa się tradycyjna zupa? To nic innego, jak rosół z egzotycznymi dodatkami. Można ją porównać do odpowiednika polskiego rosołu z dużą ilością warzyw i mięsa. Nic dziwnego, że taka zupa znalazła swój słodki odpowiednik!


Słodkiej zupy Ramen po raz pierwszy można było skosztować w restauracji The Dessert Kitchen, która od lat zachwyca gości fantazyjnymi kompozycjami smakowymi. Ciekawe, czy słodka wersja zupy ramen jest tak samo smaczna, jak jej tradycyjny odpowiednik! W Polsce nadal trudno znaleźć miejsce, w którym mogłybyśmy skosztować niebieskiego ramenu, jednak wystarczą odpowiednie składniki, aby wykonać go samodzielnie!


Skusiłybyście się na taki deser?

Zdjęcie: Instagram

ID galerii:665


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 17.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×