Najpopularniejsze rodzaje kaw na bazie espresso

Kilka słów o kawach: americano, doppio, cappuccino, caffe mocha, caffe latte i espresso.

rodzaje-kawy.jpgBez kawy trudno niektórym rozpocząć dzień i nic dziwnego. Nie dość, że kawa jest kusząco smaczna, aromatyczna, to jeszcze niezwykle uzależnia i poprawia humor w nawet najgorszy dzień (szczególnie, jeśli pijemy ją w dobrym towarzystwie).

 Zobacz także: Jak spienić mleko w mikrofalówce?

Kawa w domu to najczęściej wybór między - rozpuszczalną, naturalną (sypaną) a smakową, ewentualnie zbożową. Do tego dochodzi pytanie - z mlekiem czy bez, z cukrem, czy bez i wszystko jest jasne. W kawiarni wybór jest o wiele trudniejszy, bo na karcie możecie znaleźć dużo różnych, ciekawych nazw, które zwykłemu śmiertelnikowi mogą niewiele mówić.

Zobacz także: Co o Tobie mówi kawa, którą pijesz?

Zobaczcie, jakie kawy najczęściej oferują dobre kawiarnie i czym różnią się poszczególne rodzaje kaw. 

rodzaje-kawy-grafika.jpg

Oto najpopularniejsze rodzaje kaw na bazie espresso:

  • ESPRESSO - klasyczna mała czarna, podawana zazwyczaj w małych filiżankach. Bez mleka, z dodatkiem cukru lub bez. Często podaje się do niej szklankę wody. 

  • DOPPIO - podwójne espresso. Przygotowuje je się z podwójnej porcji kawy z proporcjonalnie większą ilością wody. 
  • AMERICANO -  kawa, którą szczególnie umiłowali sobie Amerykanie, słabsza od klasycznego espresso. Przygotowuje się ją w proporcjach 1/3 espresso i 2/3 wody. 

  • CAPPUCCINO - łagodny napój, na który składa się espresso, ciepłe mleko i mleczna piana. Powierzchnia kawy często bywa posypana cynamonem lub wiórkami czekolady. 

  • CAFFE MOCHA - jedna z odmian caffe latte. Na napój składa się espresso, syrop czekoladowy, spienione mleko i śmietanka. W przeciwieństwie do cappuccino czy caffe latte caffe mocha nie ma pianki. 

  • CAFFE LATTE - kawa z mlekiem. Przygotowuje się ją najczęściej w proporcji 1/3 espresso, 2/3 mleka (ciepłego, spienionego, z pianką). 

Zobacz także: Kawa na świecie - co i jak zamawiać?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 03.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Five Nights at Freddy's is horror game incredibly unique. It will make you feeling of dread when play. If you're like to scary games you should play this game out!
https://fivenights-at-freddys.com
Dodano: 2019-01-16 07:32:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×