Naukowcy alarmują: to ten posiłek tuczy najbardziej!

Lepiej jak najszybciej wykluczyć go z diety...

superfood.jpg

Otyłość to problem, który coraz częściej spotyka także najmłodszych. Z niezdrowymi nawykami żywieniowymi walczą nie tylko rodzice, ale także ministerstwo zdrowia, które jakiś czas temu wycofało ze szkolnych sklepików szkodliwą żywność. Naukowcy z Uniwersytetu Duke National w Singapurze postanowili bliżej zbadać przyczynę problemów z wagą u dzieci i dorosłych. Postanowili sprawdzić, która ze znanych i lubianych potraw tuczy najbardziej. W badaniach wzięło udział ponad 14 tysięcy rodzin z Wielkiej Brytanii. Główne zadanie należało do dzieci, które przez kilka miesięcy zapisywały w dzienniczku wszystkie spożywane w ciągu dnia posiłki. Naukowcy wzięli pod uwagę również BMI dzieci.

Wyniki badań opublikowane w "Health Affairs" wyraźnie wykazały, że wśród produktów powodujących największą otyłość znajdują się: masło, margaryna, ryby, mleko, wysoko przetworzone słodycze i... frytki, które są wrogiem numer jeden dla naszego zdrowia! Okazuje się, że dzieci, u których zaobserwowano prawidłowy wzrost wagi, spożywały wiele produktów pełnoziarnistych i unikały białego pieczywa i makaronu.

Okryliśmy, że frytki to jedzenie, które najbardziej przyczynia się do otyłości wśród młodych osób. Świetnie smakują, dostarczają wiele energii, jednak nie sprawiają, że czujemy się nasyceni. Niestety, to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci przekąsek- przyznają naukowcy. 

Co o tym sądzisz?

Zdjęcie: iStock 

www.washingtonpost.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 23.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dlatego komu zależy na sylwetce powinien ich unikać. Co do niektórych to jestem zdziwiona. Pamiętam jak unikałam wszystkiego co ma za dużo kalorii a i tak gdzieś mi się odkładały kilogramy w organizmie. Ale brałam sobie iqgreen, biegałam, chodziłam tez na siłkę i zbilansowałam sobie odpowiednio dietę, wcześniej dużo na ten temat czytając i udało się zgubić parę kilogramów.
Dodano: 2017-09-26 23:25:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×