Naukowcy alarmują: to ten posiłek tuczy najbardziej!

Lepiej jak najszybciej wykluczyć go z diety...

superfood.jpg

Otyłość to problem, który coraz częściej spotyka także najmłodszych. Z niezdrowymi nawykami żywieniowymi walczą nie tylko rodzice, ale także ministerstwo zdrowia, które jakiś czas temu wycofało ze szkolnych sklepików szkodliwą żywność. Naukowcy z Uniwersytetu Duke National w Singapurze postanowili bliżej zbadać przyczynę problemów z wagą u dzieci i dorosłych. Postanowili sprawdzić, która ze znanych i lubianych potraw tuczy najbardziej. W badaniach wzięło udział ponad 14 tysięcy rodzin z Wielkiej Brytanii. Główne zadanie należało do dzieci, które przez kilka miesięcy zapisywały w dzienniczku wszystkie spożywane w ciągu dnia posiłki. Naukowcy wzięli pod uwagę również BMI dzieci.

Wyniki badań opublikowane w "Health Affairs" wyraźnie wykazały, że wśród produktów powodujących największą otyłość znajdują się: masło, margaryna, ryby, mleko, wysoko przetworzone słodycze i... frytki, które są wrogiem numer jeden dla naszego zdrowia! Okazuje się, że dzieci, u których zaobserwowano prawidłowy wzrost wagi, spożywały wiele produktów pełnoziarnistych i unikały białego pieczywa i makaronu.

Okryliśmy, że frytki to jedzenie, które najbardziej przyczynia się do otyłości wśród młodych osób. Świetnie smakują, dostarczają wiele energii, jednak nie sprawiają, że czujemy się nasyceni. Niestety, to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci przekąsek- przyznają naukowcy. 

Co o tym sądzisz?

Zdjęcie: iStock 

www.washingtonpost.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 23.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Beciaczka
Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: → igortreneronline !
Dodano: 2018-06-12 13:30:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
Schudłam 20 kilogramów... Nie wierzyłam, że to mi się uda... mam 35 lat i mój metabolizm nie jest już najlepszy. Ale znajoma poleciła mi stronę, która uratowała mi życie. Wiem, że wygląda to jak reklama, ale czuję się mega wdzięczna i zobowiązana polecić wam kogoś kto pomoże wam jeśli też straciłyście już nadzieję. Opowiedzcie o swoich efektach! http://www.igortreneronline.pl
Dodano: 2018-06-03 20:00:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
Masz problemy ze zdrowiem, dobraniem odpowiedniej diety, czy ćwiczeń, jeśli jesteś zmęczony poszukiwaniem różnego rodzaju skutecznych metod? Ja miałam dokładnie ten sam problem, dopóki nie odnalazłam strony najlepszego trenera i dietetyka w Polsce. Zaufało mu tysiące osób . Bardzo polecam ! Skorzystaj już dziś !
: HTTP://WWW.IGORTRENERONLINE.PL
Dodano: 2018-05-10 22:43:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dlatego komu zależy na sylwetce powinien ich unikać. Co do niektórych to jestem zdziwiona. Pamiętam jak unikałam wszystkiego co ma za dużo kalorii a i tak gdzieś mi się odkładały kilogramy w organizmie. Ale brałam sobie iqgreen, biegałam, chodziłam tez na siłkę i zbilansowałam sobie odpowiednio dietę, wcześniej dużo na ten temat czytając i udało się zgubić parę kilogramów.
Dodano: 2017-09-26 23:25:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×