Odkryj bogactwa rejonów Kolumbii

By znów zachwycić i zaskoczyć, a przede wszystkim dostarczyć nowych doznań konsumentom Nespresso, eksperci marki sięgnęli do bogactwa regionów Kolumbii. Tak powstała wiosenna limitowana edycja Colombian Terroirs, obejmująca dwie kawy – Bauca i Santander. Coś dla prawdziwych smakoszy!

Odkryj bogactwa rejonów Kolumbii

Odkryj bogactwa rejonów Kolumbii


Cauca i Santander to dwa regiony położone na przeciwległych krańcach Kolumbii, jednego
z państw przodujących w uprawie kawy. Na tych terenach w ramach Programu Zrównoważonego rozwoju AAA Sustainable Quality™ Nespresso współpracuje z farmerami od wielu lat. To właśnie ścisłe partnerstwo, jakie firma podjęła z tamtejszymi plantatorami, pozwoliło stworzyć osobliwą edycję Colombian Terroirs.

Departament Cauca – położony w bujnym, pełnym zieleni i urodzajnym regionie południowo-zachodniej Kolumbii – wypełniają zbocza gór porośnięte kawowcami, skąpanymi w cieple równikowego słońca. Znany jest on także z maleńkich, malowniczych plantacji kawy. W odróżnieniu od niego Santander to suchy region w północno-wschodniej części kraju, otoczony stromym pasmem Andów. Tutaj kawowe krzewy rosną na lokalnych wzniesieniach z dala od palącego słonecznego żaru, osłonięte przez wysokie drzewa.

Tak jak różne są te dwa kolumbijskie obszary, tak odmienne są obie kawy wiosennej limitowanej edycji Nespresso. Pierwsza z nich - Cauca - charakteryzuje się owocowymi, winnymi nutami i pełnym smakiem. Posiada intensywność o wartości 6. Zaś Santander – drugą Grand Cru z serii Colombian Terroirs - wyróżniają nuty świeżo pieczonego chleba połączone ze słodkim smakiem karmelu. Jest to kawa zbalansowana, odznaczająca się intensywnością 7. Obydwie mieszanki najlepiej smakują podawane w postaci espresso (40 ml), ale swoją południowoamerykańską naturę ujawniają także serwowane z mlekiem.

Jeśli chcesz aby smak był jeszcze bardziej doskonały, przygotuj je z  pomocą nowego ekspresu Inissia


Odkryj bogactwa rejonów Kolumbii


Źródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 14.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×