Prawdziwie kobiece oblicze kuchni - kolacja "One"

Przeczytaj relację z niezwykłego spotkania.

hb.jpg

Mówi się, że to mężczyźni są najlepszymi kucharzami. Nic bardziej mylnego! Dowód? Kolacja „One”  w ramach cyklicznego projektu Dr Irena Eris Tasty Stories w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Inicjatywa powstała z myślą o miłośnikach dobrego jedzenia, a jego kolejna odsłona wywołała mnóstwo emocji z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, dania serwowane przez trzy wyjątkowe kobiety, szefowe kuchni: Agnieszkę Wilbrandt, Sylwię Stachyrę i Mariolę Monczak, były absolutnie wyśmienite. Przez dwa dni gościom hotelu towarzyszyły również ciekawe i ważne pokazy filmowe, degustacje lokalnych produktów, gotowanie m.in. na ogniu, a także spotkania z bohaterami filmowych „tasty stories” i z szefowymi kuchni.

Różnorodność w życiu, jedność w kuchni część II, czyli kolacja „One”

Dr Irena Eris Tasty Stories to projekt, który przybliża gościom Hoteli SPA Dr Irena Eris oraz wszystkim miłośnikom dobrej kuchni, najlepszych lokalnych producentów, współpracujących z Hotelami SPA oraz utalentowanych kucharzy, spod ręki których wychodzą smakowite dania wykonane z lokalnych, sezonowych produktów. Głównym motywem spajającym wszystkie tegoroczne atrakcje było hasło: „Różnorodność w życiu, jedność w kuchni”, a bohaterkami filmowych portretów części warmińsko-mazurskiej zostały kobiety. I nie był to przypadek, bowiem szefową kuchni w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie jest kobieta, Agnieszka Wilbrandt, od 12 lat związana z Restauracją Oranżeria. O swoim życiu, codziennych emocjach, relacjach z partnerami, o źródle sukcesów, ale i porażek kobiet w kulinarnym świecie obok Agnieszki Wilbrandt opowiedziały: Małgorzata Sójka, szef cukierni, pracująca 10. rok w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie i lokalne producentki, których produkty trafiają do hotelowej kuchni: Joanna Walkiewicz, prowadząca z mężem ekologiczne gospodarstwo ogrodnicze oraz Helena Wróblewska i Izabela Ciesielska, matka i córka – właścicielki hodowli kóz i serowarni. Ich przepisy na ulubione dania stały się inspiracją dla szefowych kuchni do stworzenia menu finałowej Kolacji „One”. Choć bohaterki różnią się od siebie pochodzeniem, wiekiem, tradycją rodzinną czy profesją, łączy je zamiłowanie do tego, co robią oraz fascynacja światem kuchni. Ta, będąc wynikiem życiowych doświadczeń i odwołaniem się do własnych korzeni, daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala na wyrażenie siebie, określa tożsamość, a co najważniejsze – łączy przy stole.

Weekend rozpoczął się w piątek 19 października otwartą kolacją plenerową w urokliwej Rybakówce położonej nad stawem nieopodal hotelu. Była to okazja do zaprezentowania wyrobów najlepszych lokalnych producentów oraz spotkań z bohaterami Dr Irena Eris Tasty Stories – z ubiegłego i z bieżącego roku m.in. z Jarosławem Parolem z Tradycyjnej Wędzarni Warmińskiej  oraz Pawłem Błażewiczem z Browaru Kormoran. Goście próbowali m.in. pasztet z boczku, paprykarz ze szczupaka z jadalnymi kwiatami Mariusza Kusia, rogaliki i babki dyniowe Małgorzaty Sójki, niesamowicie słodkie, ostatnie truskawki z gospodarstwa Joanny Walkiewicz, wyjątkowe sery i twarogi kozie z gospodarstwa „Nad Arem”, quiche ziemniaczany z rybą i warzywami, pierogi z kaszą owsianą, pieczone mięsa, wędzone ryby, domowe pieczywo z różnych mąk czy dania z ognia przygotowane przez gościnnie gotujących szefów Janusza Myjaka (z krynickiego Hotelu SPA Dr Irena Eris) oraz Marcina Sołtysa (Filipa 18).

W świecie kobiecej kuchni, obok precyzji i dokładności, znaczącą rolę odgrywają emocje. Twórcy projektu próbowali odpowiedzieć na pytania: co decyduje o sukcesie kulinarnym kobiet, czy kobiety gotują inaczej, jak odnajdują się w zdominowanym przez mężczyzn świecie oraz jaki wpływ ma „babska natura” na smak dań? Postanowiono nie ograniczać się do polskich realiów, ale posłuchać głosów kobiet z całego świata. Dlatego, w sobotnie przedpołudnie, zaproszono gości hotelu oraz przedstawicieli mediów do obejrzenia dokumentu Boginie jedzenia w reżyserii Francuzki Vérane Frédiani. Pochodzące z różnych środowisk i odległych zakątków świata charyzmatyczne szefowe kuchni i cukierni, sommelierki oraz barmanki, opowiadały o regułach rządzących światem gastronomii i o tym, co wnoszą do niego jako kobiety.

O tym, że z podobnymi problemami mamy do czynienia w Polsce, opowiadały podczas dyskusji prowadzonej przez Lucynę Zembowicz z Films For Food (dystrybutor filmu) trzy szefowe kuchni: Agnieszka Wilbrandt, pierwsza kobieta na takim stanowisku w historii Hoteli SPA Dr Irena Eris, Sylwia Stachyra, założycielka CookShe i tegoroczna zwyciężczyni programu Top Chef Polska, pochodząca z Lublina prawniczka, która podążyła drogą swojej pasji i zdobyła w Wielkiej Brytanii staranne kulinarne wykształcenie oraz Mariola Monczak, wrocławianka, od 17 lat związana z Restauracją Pod Papugami, obecnie jako szef kuchni, uczestniczka programu Top Chef, której misją jest nie tylko własny rozwój, ale i edukacja młodzieży w dziedzinie gastronomii.

Kolacja „One” rozpoczęła się w sobotni wieczór we wnętrzach Gospody Sielanka. Na początku zaserwowano ptysia z kozim sercem i świeżą truskawką. Do tego Ca’ di Rajo, Epsilon PINK Extra Dry z włoskiego regionu Veneto, pierwsze z doskonałych win serwowanych przez sommeliera Krzysztofa Królczyka z Wineonline, partnera kolacji. Kolejne pozycje z ośmiodaniowego menu były równie zaskakujące, a przy tym pięknie podane i profesjonalnie zaserwowane. Goście delektowali się między innymi sielawą faszerowaną rakami podaną z kawiorem ze ślimaka, kotletem schabowym z koźliny oraz policzkami z sandacza. Kolejną niespodziankę sprawił poczęstunek, na oczyszczenie kubków smakowych, imperialnym porterem bałtyckim „Imperial Prunum”, dosmaczonym śliwką Suska Sechlońska, z Browaru Kormoran.

Każdemu daniu towarzyszył doskonały wine pairing. Atmosferę wieczoru dopełniła scenografia, nawiązująca do leśnych krajobrazów, stworzona przez Martę Szostek i Martę Kondratowską z Supergirls Do Design. Elegancką zastawę stołową zapewniła firma Gastro Magic, a o komfort gości przy stołach zadbała firma Rent Design. Oficjalnym zakończeniem kolacji były podziękowania i gorące brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji drugiej edycji projektu Dr Irena Eris Tasty Stories. Bo to przecież wspólny sukces szefowych kuchni, serwisu kelnerskiego, obsługi hotelu oraz partnerów przedsięwzięcia. Głównym partnerem projektu była gmina Ostróda, której władze od początku z dużą wiarą wsparły przedsięwzięcie promowania kultury, tradycji i dziedzictwa kulinarnego tego pięknego i czystego ekologicznie regionu.

">

Filmowe wywiady oraz więcej informacji o bohaterach Dr Irena Eris Tasty Stories
znajdziecie na stronie www.DrIrenaErisTastyStories.com.


Dodał(a): Izabela Popko , Piątek 16.11.2018 (aktualizacja: 2018-12-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
Thank you for the information! I was looking and could not find. You helped me!
http://freegiftcardgenrator.com
http://onlinefreegiftcodesgenerator.com
Dodano: 2019-01-03 11:07:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
Chcecie schudnąć szybko ? polecam Wam figurena. Sama schudłam 12kg a nie wierzyłam że to możliwe.. poleciła mi koleżanka
Dodano: 2018-12-18 07:29:49 Zgłoś nadużycie
Anonim
wow, a chic feast with unique food and it looks very attractive. I would love to enjoy it. happy wheels
Dodano: 2018-11-28 10:27:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
Instagram is available for free on iOS and Android devices. Get start with Instagram video downloader now.
Dodano: 2018-11-28 04:49:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
Instagram is a social networking app which allows its users to share pictures and videos with their friends. The app can be downloaded for free from the usual app stores. You can startInstagram video downloader here.
Dodano: 2018-11-28 04:49:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
https://instavideo-downloader.com is a social networking app which allows its users to share pictures and videos with their friends. The app can be downloaded for free from the usual app stores. You can start https://instavideo-downloader.com here.
Dodano: 2018-11-28 04:48:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
I really like your website and specially this post and that's the reason I am commenting here WuxiaWorld
Dodano: 2018-11-26 09:33:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×